Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Dual cell Li-ion battery controller...

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 24, 2010 22:06    Заглавие: Dual cell Li-ion battery controller... Отговорете с цитат

Дайте насоки за покупката на такъв чип. В Комет някога явно са предлагали на Microchip, ама сега е с нулева наличност. Има за една клетка, MCP73853, но като се има предвид, че ми трябва двуполярно захранване +/- 7V и ще се получи практически неизпълнимо зарядно. Алтернативата е или да подкарвам устройството с половин напрежение, я станало, я не или да си купя читави чипове за 2 клетки с контрол на баланса. Понеже ми трябват само 2 + 2 (едните да дадат фира по време на експериментите), приемам всякакви екзотични предложения, включително и да се свали нещо от някъде.

------

Корекция:
Имам някакви съмнения, че трябва по лаптопите да има чипове, които да могат да захранят по отделно 4 клетки, свързани последователно. Ще жертвам баланса при разряда и ще стане работата. Някой нещо да предложи? В такъв случай ще ми трябва само един чип.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Мар 24, 2010 22:31    Заглавие: Re: Dual cell Li-ion battery controller... Отговорете с цитат

Vaklin написа:
... В Комет някога явно са предлагали на Microchip, ама сега е с нулева наличност. Има за една клетка, MCP73853, но като се има предвид, че ми трябва двуполярно захранване +/- 7V и ще се получи практически неизпълнимо зарядно.....

Сигурно си мислил по въпроса една клетка плюс DC-DC импулсен преобразувател за получаване на +/- 7 V?
Върнете се в началото
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 25, 2010 8:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Мислил съм. Трябват 2 клетки и преобразувател от +7 на -7. Също трябва и един контролер за заряд ако е за 2 келтки или 2 контролера за по една клетка. Същото, като два контролера за по 2 клетки. Оптимумът е да се намери чип от лаптоп за 4 клетки. Тогава си му подавам 18 волта и той си прави всичко сам. Консумирането ще си е директно от батериите.
Потърси "Dual cell Li-ion battery controller..." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Dual cell Li-ion battery controller..." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети