Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Питане за 5.1 аудио кабели

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivv909
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 24, 2010 20:12    Заглавие: Питане за 5.1 аудио кабели Отговорете с цитат

Здравейте,
Искам да попитам относно 5.1 аудио системите и в случая за кабелите за тях. Искам да ги вградя в стената преди мазилката, не знам какво сечение да бъдат, едни ми казват 0,7мм, други 1мм, трети 1,5мм.

Понеже не съм решил каква система ще взимам като ватове, бих искал да взема максималния кабел който би издържал домашно аудио 5.1 за стаиа 5/7 метра. Един познат има сони със сателитки по 44 вата и съббуфер 8 вата, но не може да ми каже сечението на кабела.

Питането ми е:
- какво сечение да се вземе;
- ако кабела е с голямо сечение и реша после да взема система, която иска по-малко сечение, проблем ли ще е, какво става със супротивлението породено от ненужната дбелеина на кабела
- и какви ватове се смятат за среди, ниски и високи по стойност за домашна система и стаяа около 5/7.

10х

Exclamation Arrow Пиши грамотно Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 24, 2010 20:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже бая глупости си написал не ми се коментира поотделно.Колкото по дебел кабел сложиш толкова по добре.Не се знае утре какво ще ти скимне да захранваш с тия жици.
ivv909
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 24, 2010 20:28    Заглавие: Отговорете с цитат

E колко да е 4 квадрата? Нали за това питам, колко точно?
Върнете се в началото
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 24, 2010 20:32    Заглавие: Отговорете с цитат

И 4 квадрата да сложиш няма да е грешно .Един проводник колкото е по дебел толкова по голям ток може да тече през него .Тези колонки са с малка мощност и какъвто и да е мрежови кабел да сложиш няма да им попречи.
ivv909
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 24, 2010 21:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де тлкова изписахме можеше да кажеш колко да е голямо сечението, аз съм бос в тази област и за това питам, до сега щяхме да сме приключили.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 24, 2010 21:30    Заглавие: Re: Питане за 5.1 аудио кабели Отговорете с цитат

ivv909 написа:
можеше да кажеш колко да е голямо сечението

Както е казал Мечо Пух - "колкото повече, толкова повече"
На такъв въпрос - такъв отговор.
ivv909 написа:
... ако кабела е с голямо сечение и реша после да взема система, която иска по-малко сечение, проблем ли ще е, какво става със супротивлението породено от ненужната дбелеина на кабела...

А тук е добре да си припомниш, че съпротивлението на един проводник е обратно пропорционално на сечението и право пропорционално на дължината.
Дано си разбрал защо са такива отговорите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 24, 2010 21:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
- ако кабела е с голямо сечение и реша после да взема система, която иска по-малко сечение

Щом съществува такова понятие за тебе ,за мен няма система ,която да иска по-малко сечение ,може да работи с по-малко ,но с по-голямо ще работи по-добре . Ако и сега нищо не си разбрал -слагай 4 квадрата и толкова .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Питане за 5.1 аудио кабели" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Питане за 5.1 аудио кабели" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети