Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
IR kьм USB , IR кьм КОМ 1
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Cvetelin
Гост

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2004 13:20    Заглавие: IR kьм USB , IR кьм КОМ 1 Отговорете с цитат

Тьрся схема
на инфраред датчик кьм USB или КОМ 1
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2004 15:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямаш ли IRDA Порт на дънната платка той е 5 пинов стандартен ? Второ имаш ли основното -IRDA приемо предавателя TFDS4500 или подобен ? Ако ми отговориш може да проверя и да ти предложа най добрия вариант ,самия аз съм го направил с TFDU4201 към вътрешния порт на дъното и е много прост за изработка! А ако става въпрос само за дистанционно -приемник уточни може да не съм разбрал точно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Сря Фев 18, 2004 17:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Utre shte imam dostap do PC. Niamam IRDA.Vsasnost datchika {tfds 4500} foto diod ili foto tranzistor e?Pravilno ste me razbral stava duma za shema.
Върнете се в началото
valioh
Гост

МнениеПуснато на: Сря Фев 18, 2004 22:00    Заглавие: Отговорете с цитат

mlad konstruktor.bg- uprawlenie na PC sus standartno distancionno(ne6to takowa be6e).
Tam 6te nameri6 prosta shema na priemnik koito se swyrzwa kym com porta. Daden e i softuera no s nego ne6to ne ba4ka. Izpolzwai WLIRC.
S tozi priemnik moge6 da uprawliawa6 WinAmp, BSplayer
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 19, 2004 17:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак не разбрах точно ще правиш приемо-предавател за свързване със друг компютър, лаптоп или GSM ,или само приемник за да си управляваш компютъра (winamp и др. програми)?TFDS4500 e предавател и приемник в един корпус, като приемника е с усилвател и формировател до 112 кбпс. Имам и схема само на дистанционно в нея се използва фотоприемник от телевизор или друг уред ,с вградени усилвател и филтър тези с 3 извода -има ги по магазините
и процесор PIC12C509 еднократно програмируем мисля че мога да ти намеря схемата и софтуера и за това!
Върнете се в началото
valioh
Гост

МнениеПуснато на: Чет Фев 19, 2004 21:40    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP, как да си направя такъв IR приемо-предавател за връзка на PC със GSM
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Фев 20, 2004 0:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Вземаш един IRDA приемопредавател и най-лесно ако имаш вграден порт изведен на дънната платка на компютъра ,ако нямаш ,по-добре не се захващай! Аз използвах TFDU4201 q поръчва се в Комет Електроникс по каталога на FARNELL и излиза около 9 лева ,но това в общи линии са всички елементи ,ако не броим 1 съпротивление ,1 кондензатор ,10 см. кабел 5 жилен и куплунг за връзка с дънната платка .Схемата е дадена в datasheet-а на TFDU4201 ще го пратя в обменника за файлове . http://fileshare.eshop.bg/download.php?fileid=2522 Трябва да си видиш в описанието на съединителя на дънната платка къде се падат IRTx ,IRRx ,5V ,GND и да ги свържеш с платката ,а от сетъпа на дъното да зададеш COM2 като инфрачервен порт -ще го загубиш като сериен -не може да се ползва вече-е това е в общи линии има доста модели IRDA на различни фирми -може да си намериш друг и да следваш схемата дадена в приложението на съответния чип . Успех!
Върнете се в началото
Cvetelin
Гост

МнениеПуснато на: Пет Фев 20, 2004 10:00    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP, triabva mi shema na priemo-predavatel za svarzvane na komputar s GSM
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Фев 20, 2004 21:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ,че прочети какво съм написал отгоре ,изтегли се файла и ако нещо не ти е ясно все още питай!
Върнете се в началото
bormata
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 10, 2004 10:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да направя IrDA на USB рових дълго в гугала но няма и няма схема! ако имате някаква идея /схема/ дайте я насам.
Бирата е от мен Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "IR kьм USB , IR кьм КОМ 1" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "IR kьм USB , IR кьм КОМ 1" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети