Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Може ли да заменя 2SC5706 с 2sc5707?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Goofy
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Мар 04, 2010 16:30    Заглавие: Може ли да заменя 2SC5706 с 2sc5707? Отговорете с цитат

На монитор Viewsonic 17" са пробили 2 броя танзистори2SC5706 в инверторната част.Имаше лоша спойка на едно краче на трафчето.Имам 2SC5707 които съм си поръчвал за друг монитор.Искам да питам дали са напълно съвместими,някой дали е пробвал,че са доста скъпи за да правя експерименти?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 04, 2010 16:34    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.alldatasheet.com/
И 1.30 лв. токоз ли е скъпо? http://kuzmovelectronics.com/site/magazin/search.php?phrase=2SC5706
А-а, ама обърнахте го на детска градина тука... Very Happy

Последната промяна е направена от pamporov на Чет Мар 04, 2010 16:37; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Мар 04, 2010 16:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Слагай.Дори твоите са по добри по параметри.Погледни и кондензатора между базите на двата транза.
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Чет Мар 04, 2010 16:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Слагай смело.

P.S.Ехее колко постове се появили докато напиша 2 думи.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Чет Мар 04, 2010 16:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано тези, които купиш са качествени ... Провери и кондензаторчето, което е между тях Smile Мисля, че беше 220nF/100V.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Goofy
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 04, 2010 18:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо искам най-сърдечно да благодаря на всички които ми отговриха по най-бързият начин.Преди да пусна темата свалих pdf на двата транзистора и видях че тези които имам са по-добри ,но тъй като са доста скъпи все пак реших да попитам хора които знаят повече от мен.Монитора заработи нормално след като смених 2 -та транзистора и оправих лошата спойка.Замерих и кондензатора 220 нф на 100волта,който се оказа добър.
Благодаря и на пампоров за посоченият линк на магазина където тези транзистори струват по 1.30лв.,но от този магазин съм си купувал стабилизатор който представлява пластмаса с метални крачета.Транзисторите ги бях поръчал в Комет и струваха около 4лв.А относно това ,че съм го обърнал на детска градина съжалявам,но ако пампоров знае и не иска да отговори ,по-добре да не пише такива коментари.
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 04, 2010 21:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък точно от този магазин съм си купувал такива транзистори и си работят перфектно. А що се отнася до това какво ще пиша - не си ти човека който да ми каже, ясно?!? За 2 лева се циганите като...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goofy
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 05, 2010 9:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Ясно. Sad
Върнете се в началото
Потърси "Може ли да заменя 2SC5706 с 2sc5707?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Може ли да заменя 2SC5706 с 2sc5707?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети