Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Необясним проблем на TV
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 03, 2010 10:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov написа
Цитат:
Кой ти гледа телевизия на днешно време...

Не е зле да уточниш ,че става въпрос за колегите ,иначе ако посрещнеш клиентите с този лозунг ,ще си останеш гладен !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stoyangeo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 04, 2010 19:57    Заглавие: Отговорете с цитат

vladi46 написа:
БТВ-то много отдавна съм го зачеркнал. Дори ако ми плащат, пак няма да го гледам!

И аз така мисля,но май лелките и бабите са на друго мнение.
Скоро бяха докарали едно NEO на което логото на bTV се беше "отпечатало" на кинескопа(горката лелка,трябва да е изтрещяла от гледане на толкова много шит).За пръв път го виждам това,не говорим за CRT монитори от компютърни зали.
Върнете се в началото
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Мар 05, 2010 0:21    Заглавие: Отговорете с цитат

хахаха мда аз съм го виждал на един монитор от геовижъна се беше отпечатала мрежата от 16те камери
иначе тоя бутон "ОК" като се натиска по някъкъв начин не показва ли ТВто че е запомнило настройките.
Пък аз се радвам, че не ми остава напоследък и на мен време да гледам телевизия, че направо ме побъркват еднаквите заставки и реклами. Smile
Върнете се в началото
helios
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Pirdop/Zlatica

МнениеПуснато на: Пет Мар 05, 2010 11:22    Заглавие: Отговорете с цитат

"... еднаквите заставки и реклами..."

Най обичам да гледам реклами, защото не могат да бъдат прекъсвани от реклами! Idea Very Happy
Върнете се в началото
vladi46
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 05, 2010 12:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Купи си фабрична душа

Имало същество по-глупаво и по-манипулируемо от избирателя. Това същество стои с дистанционно в ръка и си въобразява, че телевизиите се правят за зрителите. И през ум не му минава, че телевизиите не се правят за хората, а за рекламодателите. Телевизията е стока, която се продава на рекламодателите, за да могат те от своя страна пък да продават на зрителите своята стока.

От екрана се продават много храни – една от друга по-некачествени. След това се продават много хапчета за смилането на тези храни – със съответните рисунки на черва. После се продават други хапчета и активии за изваждането на храната от червата. И накрая ти продават нужната за случая тоалетна хартия.

Зрителят е потребен на телевизията само като бройка. Колкото по-голяма е бройката, толкова повече шанс има съответната телевизия да продаде време за реклама. Работата и на най-обществено чувствителните водещи се свежда главно до това да не наруши времето за реклама. Като кажат, че е време за реклама, дъхът трябва да спре по средата дори и на най-важното изречение. Работата на водещите също така е да осигурят края на изречението преди началото на рекламите.

Ето ти напоследък и нова трудност. Започват рекламите по една програма и зрителят съответно пришпорва дистанционното към друга. (Да биха знаели рекламодателите, че никой не им гледа рекламите, не биха си давали парите.) Освен че рекламодателите трябва да бъдат излъгани, че зрителите се заглеждат в рекламите, има и нещо още по-трудно – зрителите трябва да бъдат примамени обратно в същия канал, който са напуснали заради обявяването на рекламите.

Те вече са отишли в съседна програма и каквито са си разсеяни, може да се загледат, да забравят да се върнат. Затова водещите напоследък имат още една задача: да обявяват, че след рекламите ще се случи нещо изключително важно, нещо уникално и сензационно, нещо абсолютно непредвидимо. Зрителят обаче през това време наистина се е загледал в съседно шоу и се усеща, чак когато и там обявяват рекламите, след които и там ще се случи истинска сензация.

Пришпорва зрителят дистанционното обратно към предишния канал, тръпне дали не е изпуснал сензацията. Ядосва се на самия себе си, такива хубави неща са произвели за него телевизиите, а той от едната разсеяност не ги удостоява с вниманието си. И през ум не му минава на зрителя, че той е нужен на телевизията като статистика, за да печели тя от него индиректно.

Дотук нещата са долу-горе като в политиката, ако сменим телевизиите с партии и зрителите с избиратели. Но те отиват и по-далече. На телевизиите не им е достатъчно да печелят от зрителите индиректно. След толкова труд да си отгледат глуповат и добричък зрител, те решават, че могат да печелят от него и директно. След като са го продали като бройка на рекламодателите, защо да не му продадат и на него нещо, тъй и тъй им е застанал на прицел пред екрана.

Какво, какво да му продадат… Сълзите са много вървежни – значи благотворителност. Завистта и любопитството се търгуват добре – значи много звезди, събрани на едно място и наблюдавани с камери. Зрителят си пада по раздаване на справедливост и най-вече по елиминиране – значи хора, които зрителят да решава дали могат, или не могат да пеят, ще му продадат. Иска да се чувства значим зрителят – значи илюзия, че от него зависи избора, който ще му предложат. Всички тези неща зрителят ги купува с помощта на мобилния или стационарния си телефон.

Този зрител е същият избирател, който не отива да пусне бюлетина в деня на изборите. Той си спестява усилието да направи нещо, от което зависи неговия собствен живот, но си плаща за илюзията, че решава живота на други хора. Това е вече дън… - не, не е дъното, защото се оказа, че дъно няма, - това е върхът на българския мазохизъм. Онова веселяшко опростачване, което върви от години, вече дава печеливша реколта - „...ако музиката им е пошла, за да ти я продават, те ти фабрикуват пошла душа” (Екзюпери). А ние позволяваме да ни я фабрикуват, че им и плащаме на всичкото отгоре.
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 05, 2010 12:50    Заглавие: Отговорете с цитат

vladi46, какво е общото м/у темата и последното което си написал?

Това, че темата е в "говорилнята" съвсем не означава, че е място за чесане на клавиатури.
Явно - няма какво да се дискутира по същество и поради тази причина -> катинар.

За последните писания дори и да са твои (лични) намери по-подходящи места за изява, моля.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "Необясним проблем на TV" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Необясним проблем на TV" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети