Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
проблем със захранване лампите на монитор YAKUMO model: 700P
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
plam65
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Фев 25, 2010 21:14    Заглавие: проблем със захранване лампите на монитор YAKUMO model: 700P Отговорете с цитат

Колеги при пускане на монитора за момент светва екрана и после се гаси .Осветявайки го с фенерче се вижда че матрицата работи ,а няма подсветка.Единия от четирите SMD чипа в посветката 4606 (BD5A1U) ,видимо е изпушил! И по двата надписа на чипа който е 8 крачета не открих инфо в нета или пък къде мога да закупя такъв чип ? някой може ли да помогне с информация или съвет ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Чет Фев 25, 2010 21:42    Заглавие: Отговорете с цитат

AO4606
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/88643/AOSMD/AO4606.html
И при мене имам на склад.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
plam65
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 25, 2010 21:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок колега а цената каква е ?
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Чет Фев 25, 2010 21:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Цената ти е на лични.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
plam65
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 25, 2010 22:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги някой може ли да ми помогне да намеря схемата на такова захранване и евентуално като изпуши таз интегралка състояща се от два полеви транзистора каква би могла да е причината и дали няма да има още елементи прецакани наоколо.В един руски сайт намекваха за късо в намотките на повишаващия траф ....
Върнете се в началото
Expressel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Фев 26, 2010 9:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Огледай много добре за студени спойки около трафовете и неелектролитните кондензатори. Друга причина е пулсации в захранването, но това не може да не си го видял защото обикновенно са "цъфнали" няколко електролита.
Върнете се в началото
plam65
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Фев 26, 2010 15:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Електролитите в захранването видимо са добре няма надути ама въпреки това ще ги подменя,по ме притеснява трафа да няма намотки накъсо а и лампата незнам в какво състояние може ли тя да товари ?Мисля си дали няма такива модули да се продават някъде и колко ли струват направо цялата платка тя е захранване с инверторите като захранването пуска +5 волта ,+16 волта ,+12 през стабилизатор от +16 то волта се взема и това е наглед просто ама самия инвертор бая усложнено направен.И като последен вариант дали да не взема да сложа светодиоди отзад с разсеяна светлина Smile ама като не съм го правил досега незнам какъв би бил ефекта Smile Другото което мисля едно време си правих от феритно трафче генератор с един транзистор за луминисцентни лампи и работеше добре всичко ама като незнам колко волта им трябва на тия лампи .И най накрая като за капак дали няма да се получи с две тънки по 25 вата луменисцентни лампи отзад да ги лепна по някакъв начин направо със собствените им захранвания ?
Върнете се в началото
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Фев 26, 2010 16:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Как може да испишеш толкова дивотии при условие че този чип не струва милиони.Купи си чипа,презапой спойките по инвертора-та дори и трафа да не става -успешно се заменят трафове от други инвртори.Ако не можеш да го направиш,занеси го при някой който може.То инвертори за луминисцентни лампи,то светодиоди-що трябва да е по лесния начин като може да е сложно............
plam65
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 27, 2010 14:21    Заглавие: Отговорете с цитат

М да колега прав си онова което написах по горе са идейки дето човек може да се посгърчи да ги направи но пък какво пречи да се пробва и експериментира все пак требе да има малко и новаторски дух !Аз поръчах интегралката от асвото там е на стойност 2 лева ,та дори си поръчах 5 да имам и резерв като дойдат в понеделника ще я сменя и ще пиша какво и как.Спойките иначе ги презапоих и наглед видими други дефекти няма ,остава трафа и лампата да са читави и ще се получат нещата ....Пък ще се направя че не съм прочел последната глупост дето написахте да го занеса при някой който можел щото ,не съм писал че немога и не е колегиално да се заяждаш така ,може пък ти да си по неможещ от мен Smile
Върнете се в началото
plam65
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 02, 2010 9:55    Заглавие: Отговорете с цитат

колеги смених интегралката и монитора тръгна за около 30 секунди и отново същия проблем! Обаче този път имах повече интегралки и сложих нова след което размених трафчетата и сега почна да грее интегралката от към другата лампа което ми дава ясно основание да смятам че трафчето е предало богу дух и трябва да се сменя .Молбата ми е някой може ли да ми помогне с идея откъде мога да закупя такова трафче ?на моето пише само EPC-19 а отстрани има следния надпис P0316 PC096.
Потърси "проблем със захранване лампите на монитор YAKUMO model: 700P" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "проблем със захранване лампите на монитор YAKUMO model: 700P" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети