Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся схема за управление на ел.двигател за гаражна врата

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dimitar_chervenkov
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 2:14    Заглавие: Търся схема за управление на ел.двигател за гаражна врата Отговорете с цитат

Здравейте,
търся схема да управлявам електродвигатели за двете ми гаражни врати.Идеята ми е да мога с един модул с дистанционно да отварям и затварям вратата като тя да спира в краини положения.Мисля че е без значение на колко волта ще е двигателя...просто ще намеря такъв според схемата.Ако някой има схема с вграден дистанционен модул още по добре Smile
Благодаря ви предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
malderman
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: maina town

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 9:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Градски,поне аз нищо не разбрах,какво точно искаш?Вратите една до друга ли са?С едно и също дистанционно ли искаш да се отварят/затварят и двете.И момента с моторите е много важен.Ти да не си завършил "Малчика"?
Върнете се в началото
miro_mezdra
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Мездра

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 13:54    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.dobrikit.dir.bg/
dimitar_chervenkov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 14:56    Заглавие: ел. управляваща схема на гаражна врата Отговорете с цитат

malderman, Майна да не се познаваме,малчика съм завършил да.
Така....започвам по същество...главното за което пиша тази тема е схемата която ще спре вратите в краини положения, те са две и се отварят така "\ вход /" погледнато отгоре Smile сори за обяснението.Общо взето идеята е да сложа една камера и един звънец примерно...и като доиде някой да му отварям вратата на входа "двора"...нещата горе долу ще ги наглася-механизма,редуктора,дистанционното, но схемата за спиране на напрежението в краини положения на вратата я намам,пък и немога да я измисля....
Smile
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 15:10    Заглавие: Re: ел. управляваща схема на гаражна врата Отговорете с цитат

dimitar_chervenkov написа:
.... но схемата за спиране на напрежението в краини положения на вратата я намам,пък и немога да я измисля....

През "самозадържащо" се реле (контактор), управлението на което минава и през нормално затворен контакт на краен изключвател.
Има разбира се и по-сложни варианти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
miro_mezdra
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Мездра

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 16:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо трябва да може да се обръща посоката на въртене на мотора.
На вратите се монтират "крайни изключватели" , когато вратата ги натисне те прекъсват и спират мотора. В линка има дистанционни с релеини изходи с които се управлява посоката на движение.
Желая ти успех!
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 19:46    Заглавие: Отговорете с цитат

В актуаторите на сателитни чинии паралелно на крайните изключватели има по 1 диод в обратно свързване ,така двигателя като спре в едната посока може да се реверсира с обръщане на поляритета . Само като идея !
Върнете се в началото
akan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Фев 02, 2010 8:52    Заглавие: Врати Отговорете с цитат

Колега, разбира се, че може да се намери схема която да управлява и реверсира двигател за да отвориш или затвориш гаражната си врата. Но има един голям проблем: твоята врата няма да има никаква защита от причиняване на вреда на превозното ти средство или на теб самия. Тук критериите за сигурност на съоръжението са основополагащи предвид щетите които могат да настъпят и компромиси не се правят. За това моя съвет е да си закупиш такова изделие, още повече не са скъпи и има много фирми които ги продават и обслужват. При необходимост ще ти изпратя адресите на една , две такива фирми. Ориентировъчна цена на такива задвижвания е от 300 до 600 лв.
Върнете се в началото
dimitar_chervenkov
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Фев 03, 2010 0:34    Заглавие: Re: Врати Отговорете с цитат

В какъв смисъл вреда...на мен не ми трябва нещо специално исигурно....с разни клучалки ако за тожа става въпрос.Наи обикновен механизъм който да управлявам от вкъщи като ми доиде някой на гости....просто да спира в краини положение и да реверсира посоката да не изкърти някое колело от редуктора или каквото ще измисля там.Аз съм на принципа...ако мога сам да си го направя пак и по евтино съм идеален...даже ще съм доволен от себе си....обичам да се човъркам с разни неща. Smile
Върнете се в началото
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 03, 2010 11:07    Заглавие: Отговорете с цитат

dimitar_chervenkov, замисли се какво ще стане, ако вратите тръгнат да се затварят когато между тях има скъпа вещ (автомобил, например) или, недай си боже, човек, дете.... Освен това, този тип врати се затварят и отварят в точно определен ред (първата отворена се затваря последна) и това, при положение, че осигуриш гарантирани равни скорости на завъртане. Тези проблеми със обикновени схеми и крайни изкючватели практически не се решават. Монтилал съм подобни задвижвания, оборудвани със съответната автоматика, фотоклетки и микропроцесорно управление. Фирми за гаражни врати има много, не ми е работа да им правя реклама. Ако измислиш нещо безопасно, надеждно, просто и евтино, можеш да им вземеш хляба...
Върнете се в началото
Потърси "Търся схема за управление на ел.двигател за гаражна врата" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся схема за управление на ел.двигател за гаражна врата" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети