Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
цветомузика

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nebeto
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 0:41    Заглавие: цветомузика Отговорете с цитат

Здравейте на всички колеги.Имам един малък проблем с цветомузика ми на компа.Проблема е там, че когато спра музиката съответни когато няма сигнал на входа на устройството някои светодиодчета понякога продължатат да светят което много ме дразни,пускам музиката и пак спирам аха вече се оправи или пък кати докосна платката със изолатор пак се оправя,проблема най вече се случва при зелените светодиодчета.Как да оправя да работи като хората.Благодаря.
http://www.hobbykit.dir.bg/hobbyb/h1503.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 0:47    Заглавие: Re: помогнете за цветомузика Отговорете с цитат

Като сложиш няколко килоома резистор от всеки вход към маса ( ако го прави това без да е включена към компа ) ако не значи имаш шумяща карта.
nafo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 10:25    Заглавие: Отговорете с цитат

При тези схема, която е постната, при наличие на захранване трябва да светят средните два зелени свето диода. Схемата ти е 2х5, а те за 12 светодиода... следващите два зелени светват при много ниско ниво. Филтрирай си разхранването на платката, ако не е добре филтрирано и си провеи всички връзки.. Имам я същата от години (това ми е първата зглобена платка) поместена вътре в компютърната кутия и никакви ядове до сега.
nebeto
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 17:51    Заглавие: Отговорете с цитат

знам ,че тези посредата си светят винаги обаче чат-пап светят повече релени чи чак до оранжеви,схемичката е захранвана от захранването на компа 12В,с какъв капацитет да филтрирам?
DJ69VN проблеми пак имам като е откачен кабела за сигнала.
Може ли да има проблем с кондензаторите С1--С4.Благодаря и на DJ69VN и на nafo за вниманието.
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 17:54    Заглавие: Отговорете с цитат

СЛожи ли резистори към маса от входовете? Сложи 100нано паралелно на захранването на чипа.
nebeto
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 17:59    Заглавие: Отговорете с цитат

не несъм сложил резистори на входа ся ще пробвам с друго захранване да видим как ще е,ако пак имам ядове ще действам по сериозно,а иначе 1Ком ще стане ли?
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 18:17    Заглавие: Отговорете с цитат

С 22-47К пробвай..Ако не стане сложи по-нисък. Колкото може по - висока стойност ( е стига да има подобрение ) .
nebeto
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 21:12    Заглавие: Отговорете с цитат

бях сложил 1.2Кома същото пак.Обаче се извинявам ,че неказах може би много важно нещо десния канал прави по-често проблема да речем левия ако прави един път десния прави 10-15 пъти.Ще трябва май да сменя кондензаторите от тях се съмнявам,кото стане вече.Много съм ви благодарен на всичките,хубаво, че ви има.
Върнете се в началото
nafo
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 02, 2010 12:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Смени си рязделителните кондензатори, който са между чипа и сигнала, сложи 100-те нано който те посъветва колегата и също така един 470uF/16V-поне, да филтрираш цялата схема... така и така се ровиш из компютъра, примери си колко волта ти е захранването на платката... Струва ми се, че над 12...
Потърси "цветомузика" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "цветомузика" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети