Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Зарядно за акумyлатор
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kali
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 30, 2010 18:59    Заглавие: Зарядно за акумyлатор Отговорете с цитат

Колеги здравейте ,мисля да си правя някакво зарядно за акумолатор за кола,което искам да е с LCD 44780 за тока и напрежението и се чудя тази схема http://www.electronics-lab.com/projects/power/036/index.html дали е добра.Кеф ми е да има и автоматичен контрол на зареждането. Можетели да ми предложите нещо интересно!

Последната промяна е направена от kali на Нед Яну 31, 2010 11:46; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
charli
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 30, 2010 20:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази схема няма контрол за заряда на акумулатора...

ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kali
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 30, 2010 20:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Да няма автоматичен контрол затова търся някоя по съвременна схема за направа на зарядно.
Върнете се в началото
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Съб Яну 30, 2010 21:50    Заглавие: Отговорете с цитат

АКУМУЛАТОР
tihogr
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 30, 2010 23:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

някои дали би се навил да ми направи срещу заплащане качествено зарядно за акумулатор, че с тези китайски боклуци по магазините не ми се мисли или ако знаете от къде може да се закупи такова препоръчайте?
Зарядното да става за акумулатори 74Аh и моят в момента ми е необслужваем или както там ги водят от тези с окото ( по-точно Banner Power Bull).

иска ми се да има повече екстри: защита при обръщане на полюсите, късо съединение, от презареждане и т.н. и да става за всякакви видове акумулатори за автомобил, ако е възможно. За колко време може да стане понеже ми трябва спешно и евентуално цена?
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 31, 2010 8:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
иска ми се да има повече екстри: защита при обръщане на полюсите, късо съединение, от презареждане и т.н. и да става за всякакви видове акумулатори за автомобил, ако е възможно. За колко време може да стане понеже ми трябва спешно и евентуално цена?

А без пари не щеш ли. Сериозно ,всичко това което искаш + труд и материали ще отиде към 100 лева и нагоре -дали те устройва ? Най добре си потърси някое фирмено ,пак ще е на тази цена.
Върнете се в началото
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Яну 31, 2010 11:40    Заглавие: Отговорете с цитат

tihogr написа:
... моят в момента ми е необслужваем или както там ги водят от тези с окото ( по-точно Banner Power Bull).

Окото не е гаранция за необслужваемост.
Върнете се в началото
tihogr
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 31, 2010 18:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Да речем, че бих отделил до към 70 за зарядно и нещото, на което държа е да има поне защита от презареждане или както се води. От търсенето в нета не намерих нищо, което ме удовлетворява освен един Bosch, който си харесах ама се оказа че е за професионално ползване в сервизи с цена от порядъка на 600лв. Ако знаете конкретна марка или магазин споделете. (За София става въпрос).

Видях едни български, но не знам дали са читави:
http://www.proton-ms.com/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=58

Колкото до акумулатора нека да го кажем, че е с ограничено обслужване, тъй като си има все пак и капачки под лепенката дори и по-трудно да се свалят, но във всеки случай не е гелов мисля.

Извинявам се на колегата, че пиша в неговата тема, ама да не пускам друга.
Върнете се в началото
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Яну 31, 2010 20:58    Заглавие: Отговорете с цитат

tihogr написа:
Колкото до акумулатора нека да го кажем, че е с ограничено обслужване,

Интересен термин, със срам Embarassed трябва да си призная, че и мен ме набутаха навремето с "необслужваем" акумулатор, и аз, нали съм си теле, не се загледах. Така добре беше облепен с лепенки, реклами и пр., че даже не се и замислих. След две години като "светна" окото в черно, разгледах по-внимателно - обикновен акумулатор! Да ми "повеят" от Монбат, че ще си купя пак акумулатор от тях Exclamation
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Нед Яну 31, 2010 22:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Мульо,те и другите са същите бе човек!ВАРТА СИЛВЪР-КАЛЦИЙ ДРЪН-ДРЪН...та на 29 декември му изтекла гаранцията,на 10 януари-25% от капацитета му е налице Shocked При зареждане с 16,5V -заряден ток 0,2А;при 18V-0,5A.Tи си тръгнал на Михайловград махна да търсиш!
Колкото до зарядните-завчера в МЕТРО гледах-има импулсни-до 10А заряден ток-50 кинта;до 6А -30 кинта.От това по-харно-не знам....Освен някой да ми го подари!Сам да взема да си го правя пак толкова ще ми излезе..... Evil or Very Mad

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Потърси "Зарядно за акумyлатор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Зарядно за акумyлатор" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети