Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Свързване на лентов проводник

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
turntablism
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 29, 2010 23:18    Заглавие: Свързване на лентов проводник Отговорете с цитат

Здравейте колеги. Имам един мп4 плеър, който е с тъч скрийн дисплей. ( извинявам се ако това не е най-правилното място за тази тема.. ). Та така счупи ми се тъчскрийна и аз реших да го сменя, поръчах си нов от интернет http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.15469 ето този... Проблема е че предишния тъч беше свързан директно ( запоен ) към лентовия проводник на дисплея и аз за да не нараня фините места на спойките премахнах стария тъч срязвайки четирипроводния лентов кабел. Въпроса ми е как да свържа новия тъч на мястото му? Има ли някаква хитринка и улеснение, или трябва да стържа с ножа да оголя старата стърчаща част на предишния тъч и после да се мъча с поялника да запоявам новия там... Благодаря предварително, ако ситуацията не е достатъчно ясна мога да се опитам да снимам състоянието на мястото на срязване и съответно запояване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Пет Яну 29, 2010 23:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не приложиш малко снимки да видим за какво става дума реално ( снимай с макро).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
turntablism
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 30, 2010 0:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето снимки, съжалявам за качеството. Снимах ги с уеб камерата но поне има фокус там където трябва Smile .. http://turntablism.snimka.bg/other/touch-screen.468178 та на това стърчащото трябва да свържа някак си новия тъчскрийн http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.15469 ...
Върнете се в началото
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Съб Яну 30, 2010 1:02    Заглавие: Отговорете с цитат

А не може ли просто да разпоиш стария лентов кабел и да запоиш новия? Поне на мен ми изглежда, че си е запоен ... Но за тази цел ти трябва хубаво поялник с много тънка човка и добре регулирани градуси. Мисля, че на новия също трябва да има възможност за запояване. Снимай го и него да видим .. Защото на сайт не се вижда тази, която ни трябва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
turntablism
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 30, 2010 1:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Да пристигне и ще го снимам. Днес го поръчах, докато пристигне ще мине седмица сигурно. Мислил съм за запояване но за жалост нямам толкова фина човка, ще е доста трудна задача.Възможно е да прецакам и здравия кабел на дисплея, аз за това оставих частта от стария първо да опитам там да направя връзка... ако го изстържа покритието някак си може би ще мога да пробвам по смело да запоя там първоначално...
Върнете се в началото
teacbg
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 30, 2010 9:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Самия лентов кабел от едната стране е покрит с някакъв лак, които ако го нагрееш леко с поялник ще омекне. Тогава можеш с макетно ножче да го махнеш. Като го нагреш то ще стане като гума и можеш лека по лека да заголиш пистите. Така както гледам снимките трябва да чегърташ от страната където е заопен кабела. После си калайдисваш пистите и си готов. Само гледаи да не ти дойде много дълъг кабела. Успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
turntablism
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 30, 2010 11:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще действам по указанията ти, дано успея.Ако има усложнения пак ще пиша : ) .Благодаря колега.
Върнете се в началото
ka2009
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 22:13    Заглавие: Отговорете с цитат

За решаването на подобен проблем като твоя съм направил видео
но е около 40 Mb тук няма как да ти го постна затова опитай от линка в Rapida
http://rapidshare.com/files/314945685/Display_zapojavane.wmv
и другият е за разпояване
http://rapidshare.com/files/314950582/Display_razpojavane_ok.wmv
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Фев 02, 2010 16:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Както го съветвате да нагрява и стърже с макетен нож смятайте че е осрал не само новия тъч ами и още куп поразии.turntablism ако нямаш опит с тези ленти го занеси някой да ти го направи-за да си доволен от крайния тезултат.Ако ти е интересно и това ще ти е 1-я кабел дето ще се учиш-имай едно наум ,че изделието отива в казаня след това.
Потърси "Свързване на лентов проводник" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Свързване на лентов проводник" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Мобилни комуникации - Mobile communications Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети