Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Схема за TV "SHARP" 70CS-05S

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 13:44    Заглавие: Схема за TV "SHARP" 70CS-05S Отговорете с цитат

Колеги, трябва ми схемата на този телевизор. Не можах да я намеря във файлообменника. Проблема на телевизора е, че няма скрийн-графика. На мястото на графиката излиза само черно прозорче. Някой има ли идея къде може да бъде дефекта?

П.П. То да беше телевизор, като телевизор, ами............
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 14:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Изспратих ти на 59cs05 ,предполагам че няма да имат съществени разлики.Успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 14:32    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз ти пуснах нещичко. 63CS-05S, дават че е същата и за 70, но ти пожелавам много късмет с този телевизор!
Виж какво са писали руснаците -
1166.) SHARP 20H-SC. Нет служебной информации, с контроллера ничего не идет. Генератор служебной информации срабатывает. Синхронизирующие импульсы поступают: строчные - отрицательной полярности,5 В; кадровые-положительной,5 В. Причинна: Диод D506. На его катод подается 5В, анод впаян в точку соединения резисторов R513 и R1054 в цепочке от выхода кадровой до инвертора кадровых импульсов Q1017. Из-за этого на входе инвертора появилось постоянное напряжение, и импульсы на выходе изменили полярность. $ 40 Было выкинуто на покупку контроллера.
Върнете се в началото
tyna
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Дряново

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 17:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано SHARP 70СS-03S ти свърши работа! Това е Д клас с двойно опроводяване ,работи се много трудно.Проверявай всички захранвания!Успех
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 19:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички, които се отзоваха. Запретвам ръкави и започвам отново да се боря с този телевизор. Пожелайте ми късмет, ще имам нужда от него Rolling Eyes .
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 20:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля че вече ти го пожелах, но все пак още един пьт не е излишен Laughing , като знам Коцев как ги обича Laughing а схемата която ти пратих е точно тази за модела който си дал, но само схема ремонт не прави, особенно при SHARP-овете, така че дерзай и успех!
Върнете се в началото
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пет Апр 01, 2005 5:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy SHARP такъв телевизор от нова година не е влизал в сервиза ми и както гледам няма и да влезе.Още щом спре кола пред сервиза ми и погледна през прозореца и видя че е SHARP направо му казвам да не гаси колата а ми да си върви. Evil or Very Mad Не ми трябва на баир лозе.И ето вече три месеца живот ...пей сърце Laughing . Но пък знае ли човек в южна България може пък по лесно да се правят ........ Twisted Evil
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Апр 01, 2005 21:34    Заглавие: Отговорете с цитат

коцев написа:
Very Happy SHARP такъв телевизор от нова година не е влизал в сервиза ми и както гледам няма и да влезе.Още щом спре кола пред сервиза ми и погледна през прозореца и видя че е SHARP направо му казвам да не гаси колата а ми да си върви. Evil or Very Mad Не ми трябва на баир лозе.И ето вече три месеца живот ...пей сърце Laughing . Но пък знае ли човек в южна България може пък по лесно да се правят ........ Twisted Evil

Как пък да не се правят по-лесно тези телевизори в южна България, те въобще не се поддават на ремонт. Така съм го задъвкал този SHARP, че повече няма накъде........нощем сънувам схемата му и разположението на елементите по платката. Имам цяла платка за части, смених му телетекста, защото и той не работеше, но успеха беше частичен и много съмнителен. Сега има телетекст, но само върху картина от програма, само телетекст не може да извади. Индикация никаква няма, само отваря черното прозорче, но в него няма никой..... Смених паметите и процесора, но пак без успех. Има малка разлика между схемите, които имам и платката на телевизора. За мой "късмет" разликата е точно там, където мисля, че се намира проблема. Няма да ти обяснявам повече, защото всичко това на теб ти е до болка познато.
То това не е телевизор.........
Върнете се в началото
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Апр 04, 2005 18:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Tokio,
Да търся ли нещо по форумите или конкретната схема?
Имаме много работа, но мисля, че мога да отделя малко време в почивките!
Малко повече подробности за чиповете могат да ме улеснят в търсенето.
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Апр 04, 2005 23:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Gena написа:
Tokio,
Да търся ли нещо по форумите или конкретната схема?
Имаме много работа, но мисля, че мога да отделя малко време в почивките!
Малко повече подробности за чиповете могат да ме улеснят в търсенето.

Gena, благодаря за готовността да ми помогнеш, но аз го докарах до някъде този телевизор и мисля да спра до тук. Нямам повече нерви и очи за хабене. Клиента е доволен, че поне тръгна телевизора му, защото са го връщали от няколко сервиза.
Благодаря на всички,които се отзоваха!
Закривам темата.
Върнете се в началото
Потърси "Схема за TV "SHARP" 70CS-05S" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Схема за TV "SHARP" 70CS-05S" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети