Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Горят ми халогенните лампи на ~ 220V ...

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bojo06
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 11:02    Заглавие: Горят ми халогенните лампи на ~ 220V ... Отговорете с цитат

Вече инсталацията ми е изградена на ~ 220V , така че съветите за преминаване на нисковолтово напр-е не са ми необходими . Help me !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
toltec
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 13:06    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз имах същия проблем . Евтините ( около 1 лв. ) горят като пуканки , та даже окъсяват и гори и триака в даймера .Слагах им и електроника за плавно включване - пак без особен ефект . Решението за мен е да се мине на " скъпи " лампи ( Osram , Philips ) . Вече 6 месеца от 24 лампи е изгоряла само една .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 14:55    Заглавие: точно така toltec Отговорете с цитат

toltec e прав тая боклуци са с долнопробен Волфрам горят като за световно.Има само едно решение-евтино но хитро-връзваш транзитор за 220V и два диода,ограничаващ резистор и на края халогена-работи безотказно,само се трябва охлаждане на транзистора
Потърси "Горят ми халогенните лампи на ~ 220V ..." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Горят ми халогенните лампи на ~ 220V ..." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети