Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем със захранването на Crown 21SS100T

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Вто Яну 26, 2010 9:44    Заглавие: Проблем със захранването на Crown 21SS100T Отговорете с цитат

На шасито пише PH21, не знам това ли е, но е подобен на много други китайчета с TDA93XX. Проблема е в захранването - качил съм му схемата тук (не е точно 1:1, но е почти същото). Изгаря мощния транзистор - ремонтиран е на друго място, изгорял, донесоха ми го, аз го оправих - работил 2 дена като предния ремонт и изгаря пак. Обаче така се поврежда крайния, че на мерене е здрав - това поне на мен много рядко ми се е случвало. Какво може да причинява това? Благодаря предварително за съдействието.
П.С. Май ще излезе, че прибързах с темата, която пуснах преди да го прегледам по- обстойно - транзистора си излезе здрав. Поради забелязано "припукване" в термистора за размагнитване го набеждавам него, смених го и сега пробвам.
P.P.S. забравих да допълня, че телевизора е каран два пъти в гаранционния сервиз (понеже е още в гаранция) за същото - тъй, че не съм само аз "умника" Laughing
elmondo-ivan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Севлиево тел. 0878/971664

МнениеПуснато на: Вто Яну 26, 2010 11:49    Заглавие: Отговорете с цитат

100% размагнитвачка...
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 26, 2010 12:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Това, дето си качил е част от THP1008A. Съвпада ли по състав и маркировка по шасито?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Вто Яну 26, 2010 12:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, точно тая схема съм ползвал, но моята е изцяло, не е разделена на две. Иначе на Crown-a "горещата" част на захранването съвпада - поне каквото проверих, а то е поне 90%. Но "студената" част не съвпада - само идеята е същата. Например от схемата изправителя на +В е VD541, а на телевизора е VD524. Нито едно означение в "студената" не съвпада, дори май и във веригата за StBy има различно схемно решение - нямам кога да го разучавам, че има друга работа, но е различно.
Потърси "Проблем със захранването на Crown 21SS100T" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем със захранването на Crown 21SS100T" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети