Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Монитор DIGITAL PCXCV-SW

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
miro_m
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Мар 31, 2005 10:19    Заглавие: Монитор DIGITAL PCXCV-SW Отговорете с цитат

Та на въпросният му гърми транзистора за високото, като го взех да го гледам беше с изгорял транзистор - смених го с друг със сходни параметри пуснах го и заработи за секунда две и това бу беше. Отворих го пак да го гледам и освен транзистора за високото беше изгорял и един MOS транзистор през които се захранва ТХО-то съответно и 3.3 ома съпротивление което стой между ТХО - то и MOS транзистора. Смених ги и трите и пак го пуснах и веднага изгоря транзистора за високото (само той другите оцеляха).Интересно ми стана и се зайнатих защото преди година имах подобен проблем с една 14" -ка но тя поне издържаше 3~4минути да работи и тогава гърмеше, та тогава онзи го изхвърлих, че и без това си беше за боклука ама този път искам да разбера защо прави тия номера.

А шасито така и не рабрах къде точно го пише на платката, има един голям надпис - CQB41*7 дано да съм го уцелил.
Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zxcr
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2005 19:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Обикновено излиза ТХО. Трябва да захраниш крайния през лампа за да не гориш транзистори но трябва добре да прецениш къде точно да прекъснеш веригата -може да се получи нежелан ефект! Проверяваш импулса на базата, напрежението преди и след полевака , както преди и след лампата.
Върнете се в началото
Ангел
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2005 22:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Пиши какви транзистори слагаш.Трябва да е поне BU2527 или по-добър,например 2SC5331 бърз,специално за монитори.Докато не знаех и на мен така ми горяха.
Тествай и ТХО както те посъветваха.
Успех Exclamation
dimitar_cher
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Нед Апр 03, 2005 22:52    Заглавие: Отговорете с цитат

колега, като гледам така ще ги гориш до безкрайност. първото, което трябва да направиш е да смениш полевия транзистор. след това в неговите вериги има един кондензатор, който е от 47 до 100 мф на 250 волта. не го мери, а го смени. смени и транзистора на ТХО който гори с подходящ, колегата по-горе ти е дал идея 2SC 5331 и си готов. най - важното е кондензатора. това е стандартен изстрадан дефект .
Върнете се в началото
miro_m
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 04, 2005 16:04    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз му се чудих на въпросния кондензатор ма така и не го смених а транзистора с които беше е bu2520AF и го смених със същия подозирам че не е оригинален и въобще ми се струва че мониторът доста е ходил по сервизи ма както и да е собственикът си купи нов вече и въпросният го изхвърлихме така, че... благодаря ви много на всички все пак научих полезни неща Smile
Върнете се в началото
Потърси "Монитор DIGITAL PCXCV-SW" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Монитор DIGITAL PCXCV-SW" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети