Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Стъпала и колони
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
IVO_DJ
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 25, 2010 19:54    Заглавие: Стъпала и колони Отговорете с цитат

Здравейте,искам да ви питам дали някой от вас има такъв проблем и как го е решил.

Имам два усилвателя и четири колони,когато ги свържа и пусна веднага ми изчезва баса.Направих опит и ги пуснах по отделно и си имаше бас.Че се дефазират ми е ясно,но защо не знам.Дали има някоя машина,към която да вържа стъпалата и да си ги оправя по фаза?Ще пусна снимка на стъпалата и колоните.Надявам се на вашата компетентна помощ.Предварително благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Пон Яну 25, 2010 20:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз разбрах само, че има 4 тонколони и 2 усилвателя. А как ги свързваш точно не пише никъде ... Не си писал никакви характеристики на тонколоните и на усилвателите ... Разположението на всичкото това нещо ... Дай подробности!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
febpic
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Яну 25, 2010 21:26    Заглавие: Re: Стъпала и колони Отговорете с цитат

Щом е имало бас , при вкл. на едното или другото стъпало (усилвател) просто обърни поляритета (+ и -) на едната колона после и на другата , САМО на едно от двете стъпала (по твой избор).
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Пон Яну 25, 2010 22:00    Заглавие: Re: Стъпала и колони Отговорете с цитат

Колега а тия стъпала ако имат опция BRIDGE на повечето от тях единия канал винаги е дефазиран спрямо другия за да може да се пусне Bridge без никакви превключвания. Я дай малко марки модели и начини на свързвания, че така може само бобец да хвърляме.
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Яну 25, 2010 22:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма да имаш баси с 4 колони разположени в правоъгълник! Изключи басите на задните колони.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Пон Яну 25, 2010 22:16    Заглавие: Отговорете с цитат

М да или ги инвертирай задните... ако има опция от стъпалото..
IVO_DJ
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 25, 2010 23:51    Заглавие: Re: Стъпала и колони Отговорете с цитат

едното стъпало е с 4бр. 2N3055 краини правено е от колега от габрово ин4е марката му е CASSE но няма bridj.
Другото стъпало е SMA с по 4 краини MJ15003 няма мост.
Третото е с 4бр. краини 2SC нещо си и няма мост и то.
Колоните са 2бр.OBERTON 15B500, 2br.OBERTON 12L PRO400 I 2
БР. правени с китаиски говорители.
Утре ще ка4а и снимки,дано някои може да ми помогне.
Вси4ко стана на новагодина изведнъж се иагуби баса при старта на системата и обърнах кабелите на малките колони като4ели се оправи,но се притесниавам за говорителите да не изгоря некои.

Колоните са по 3 една върху друга 15ките отдло върху тях 12ките ОБЕРТОН и отгоре китаиките.

Колоните са заводски OBERTON а стъпалата са правени описал съм ги по горе.
Понеже нямам с какво да разпределя сигнала ги връзвам вси4ки стъпала на изложена в нашия от едно в друго.
Може ли да е от потенциометрите им? Някой ми каза да не ги усилвам до край, и аз ги карам на 2 / 3 усилени.
Стъпалата са 3 и 6 колони.
Има и друго, като ги усилвам едно по едно се 4ува падането на нивото като цяло, защо става така незнам.
Ужас само ви занимавам с мойте работи.
Вероятно трябва да доведа някой които да ми насти системата, но в троян няма такъв 4овек.
Единствено Владо Балев, но той е много зает и тн.

Idea Arrow Arrow Arrow 9. Добавяне на "нещо" за което даден потребител се е сетил в последствие става с бутона , а не с писането на нов пост (особено в случаите когато няма други постове след последния му).
4. Забранява се писането с латински букви, както и заместването им с цифрени означения и символи.
И пиши грамотно
Exclamation
Върнете се в началото
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Вто Яну 26, 2010 0:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile От 2 стъпала станаха 3 Smile От 4 колони станаха 6 колони Smile
Възможно е потенциометрите да правят номера. Защо не си експериментираш като ги пускаш по 2?
Пускаш единия усилвател и закачаш 2 колони и слушаш ... След това следващата двойка и ... Проверил ли си си всички кабели?
Най-добре някои разбиращ да ти погледне какво става ... Но щом си DJ ще трябва да по научиш поне основните неща Wink Все пак един DJ не е само да миксира парчетата Smile И на клавиатурата буквичката Ч се намира на бутона ~.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
IVO_DJ
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 26, 2010 22:05    Заглавие: Благодаря за препоръките Отговорете с цитат

Обещах да кача снимки http://ivodj.snimka.bg/hobby/kolonite-mi.467234
Това е линка към цялата апаратура:колони и стъпала.
Доста от нещата са ми ясни,защото четири от колоните съм ги правил аз.В тях съм вградил филтри с пресметнати индуктивности и капацитети и съм сигурен,че поляритета е спазен,но досега не съм имал такъв проблем с дефазирането.
Върнете се в началото
emilm
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Вто Яну 26, 2010 22:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и от мен! IVO_DJ,постовете ти са доста противоречиви-не става ясно дали апаратурата е работила нормално,и след това е изчезнал баса(поне така казваш),или никога не е работила като хората?Баса може да изчезне и по други причини освен дефазирането,така че най-добре определи каква е причината за да се справиш с проблема.А начина е както ти казаха по горе- самостоятелното изпробване на 3-те стъпала с колоните им,и ако всичко е наред може да пристъпиш към определянето на фазите!
Потърси "Стъпала и колони" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Стъпала и колони" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети