Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Радио Сонет - скъсана жичка.
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
whaterpp
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 24, 2010 0:47    Заглавие: Радио Сонет - скъсана жичка. Отговорете с цитат

Здравейте колеги, попадна ми едно старо лампово радио Сонет. Хареса ми н външен вид и реших да го реставрирам. Останаха скъсани изводите на една бобинка. Знаете ли очертаната бобинка как се доди вув схемата кой номер, и куде трябва да и се запоят изводите? Ако някои се е занимавал със такива лампови радия моля да помогне. Търсих доста време по схемата и така и неразбрах кои краи къде се запоява. Smile

Ето и линкове със снимките на шасито:
http://snimki.bot.bg/v/ji4kajiata/Radio+Sonet+6asi/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
don bazilio
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 24, 2010 7:45    Заглавие: Радио Сонет - скъсана жичка. Отговорете с цитат

Това радио го търси като "КОМСОМОЛЕЦ" . Правил съм ги доста когато бях на комсомолска въздраст. Ако искаш да го възстановиш хубаво начинание но от писането не съм сигурен в познанията ти по радиотехника. То си има ред за ремонт на тези неща как да ти помогнем като не знаеш че в бобинния блок има 4 бобини две за къси вълни и две за средни едната осцилаторна а другата входна .И един филтър . Те са с очевадна разлика и ако ги познаваше нямаше да питаш . Но все пак да те предупредя каквото и да правиш по това радио помни ! . Може фазата на мрежата да се окаже на корпус и да те хване ток !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
пламенхар
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Нед Яну 24, 2010 8:33    Заглавие: Отговорете с цитат

http://kn34pc.com/sch/sch_rx/sch_rx_komsomolec.pdf
Върнете се в началото
takiev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: StaraZagora

МнениеПуснато на: Нед Яну 24, 2010 10:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Е е ех--Младост- младост- Very Happy
Какво беше техниката тогава.....
Успех !
Върнете се в началото
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 24, 2010 19:07    Заглавие: Re: Радио Сонет - скъсана жичка. Отговорете с цитат

Нещо ви е обзела носталгията... Very Happy
don bazilio написа:
Това радио го търси като "КОМСОМОЛЕЦ" . Правил съм ги доста ... !

Какво пречи да си е Сонет и да го търси, и намери, като такова?
Върнете се в началото
don bazilio
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 24, 2010 19:37    Заглавие: Радио Сонет - скъсана жичка. Отговорете с цитат

Бъди Емо асолютно сигурен че ги знам и другите ! На времето им казвахме честитита нова кутия ! По им подхожда поговорката " Преоблекал се Илия оглегдал се пак в тия " Но съм имал предвид първата версия а тя е Комсомолец .Имаше и модели с Е серия лампи Концертино например те по ми харесваха. Помня и цените на лампите от онова време.
Върнете се в началото
whaterpp
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 24, 2010 23:22    Заглавие: Радио Сонет - скъсана жичка. Отговорете с цитат

Колеги аз ги имам и двете радиа и Комсомолеца и Сонет и още едно Комсомолец, и схемите ги имам и на двете. Проблема ми е, че немога да разбера коя бобина на шасито на кои номер отговаря. За това реших да ви питам као някой има някъде такова или си спомня да погледне от наи горната бобина която съм оградил с червено къде отиват изводите на кой споики. По схемата немога да се оправя, зашото незнам тази оградената бобина на кой номер бобина на схемата отговаря. за това ви моля ако се сещате тази оградената бобина кои номер е на схемата L1,2,3.... да ми кажете, или ако някой има същото околонего да погледне на кой спойки отиват изводите.
П.С. Благодаря на всички учасници за бързите отговори и отделеното време.
А междодругото някой има ли подобни лампи за продаване. На аудиото му е паднала много емисията? Wink Very Happy
Върнете се в началото
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 25, 2010 0:16    Заглавие: Отговорете с цитат

КОЛЕГА ,
whaterpp написа:
... ако някой има същото околонего да погледне ...
Предполагам, че по сервизите е пълно.... Mr. Green
Проблема ти е най-вече в това, че не щеш да уточниш коя схема трябва да гледаме, та белким някой "види" Idea
С КОИ ЛАМПИ, коя серия, колко на брой? Чак сега забелязах, че имало нещо оградено в червено. Еми това е бобина от ВЧ- блока. Всички краища ли са скъсани. По тези, дето са останали здрави се ориентирай според някоя (си) от схемите (ти) ....
(роднина-полицай <=> филтър-лампа) Wink
Върнете се в началото
whaterpp
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 25, 2010 1:51    Заглавие: Радио Сонет - скъсана жичка. Отговорете с цитат

Колега, от всичките 4, само един е запоен. Имам 3 шасита. Две на Комсомолец и едно на Сонет. проблема е, че всичките са със една и съща повреда Laughing Laughing Laughing Laughing (скъсана е тази бобинка от поднятането понеже е крайната и при подмятане и обръщане се чупи лесно.) Предполагам, че е за средни вълни, защото само там нищо не ловя освн брум и хармоници от УКВ обхвата на Радио 1 и Фреш което не е възможно, ако е наред бобинката. За това предполагам, че е за този банд другите си работят идеално и си хваща идеално. Аудио усилвателя не беше наред оправих го (голям зор беше да намеря същите кондензатори на вид, ама набарах без един. Тои е от по-новите, но както и да е.)
Серията е със UCH81, UBF85, UCL82 от по-горният линк на силистренските радиолюбители, а предполагаемата бобина според мен е L5 и L6, но не съм сигурен. Wink Smile
Върнете се в началото
emoome
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 25, 2010 11:35    Заглавие: Re: Радио Сонет - скъсана жичка. Отговорете с цитат

whaterpp написа:
Предполагам: средни вълни, защото ...; е за този банд ...другите си работят идеално...Серията е със UCH81, UBF85, UCL82 от по-горният линк на сил...Smile

А мене почват да ме ловят бесните... Very Happy
Върнете се в началото
Потърси "Радио Сонет - скъсана жичка." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Радио Сонет - скъсана жичка." в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети