Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Конвертор RS232 към LAN ?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 13:13    Заглавие: Конвертор RS232 към LAN ? Отговорете с цитат

Имам нужда от конвертор , посредством който да свържа промишлено устройство с наличен RS232 към LAN . Ако някой е ползвал нещо такова , моля за помощ .

Става въпрос за готово устройство .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 13:16    Заглавие: Re: Конвертор RS232 към LAN ? Отговорете с цитат

По спомен като съм чел документациите на picoIP на НЕОмонтанците... има такъв фирмуер за него. До колко работи - немога да кажа не съм тествал макар и мислех скоро да е това но все не ми остава време. Дано да стане защото като изключим някой дребни забележки тоя маник е супер Smile .
p.s. http://lan.neomontana-bg.com/picoip.php "Възможност за получаване/изпращане на данни по RS-232. За повече детайли се обърнете към документа "PicoIP-Bg 4.073.pdf" в архива."
p.s.2 Виж пак PDF а ама мисля, че ще му трябват делители за изравняване на нивата тъй като неговите са 3,3В и няма да е зле да се използва един max232 м/у него и "машината".
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 14:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Рутерите на Cisco нямаха ли в комплект такъв кабел. Даже аз имам един, ще го потърся да видя нещо такова ли беше. Друг въпрос е дали ще върши работа при хардуер, различен от Cisco рутер.
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 14:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Мой колега вече поръча ето това SerialBox SB-101 .
Благодаря и за вашите предложения .
Върнете се в началото
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 15:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да те питам какво ще е устройството, което ще връзваш по мрежата? Аз имам 2 броя MOXA NPort 5110 и също исках да направя това, което искаш да направиш ти .. да вържеш даден device през мрежата .... Но за да стане това трябва да си сигурен, че има как да конфигурираш скоростите на предаване и тн .. При конвертиране от rs232 -> ethernet и ethernet-> rs-232 има закъснение ( верно е някакви ms ) то зависи и от разстоянието де .. Но точно поради това закъснение аз не можах да подкарам през тези конвертори, а уж MOXA се води професионално оборудване.
Може да кажеш и какъв е device, които ще четеш.
ivankrivodol - Това, което имам сиската е конзолен кабел Smile светло син. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 15:55    Заглавие: Отговорете с цитат

mishomvp написа:
Само да те питам какво ще е устройството, което ще връзваш по мрежата? ....

Устройството е електронна система , наше серийно производство е , но се налага за първи път (клиентът така иска Very Happy ) да има такава връзка - LAN Confused . По принцип всичко можем да променим по него Wink .
Върнете се в началото
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 17:50    Заглавие: Отговорете с цитат

mishomvp написа:
...Това, което имам сиската е конзолен кабел Smile светло син. Smile

Да, такъв е.

DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 19:34    Заглавие: Отговорете с цитат

milmar написа:
Мой колега вече .....................
Моля пиши после как се държи това чудо което по хардуер като го гледам е подобно на PICO просто явно му е сменен линукса.
milmar
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 20:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще пиша , когато направим пробите , което може да не е скоро все пак Wink . В понеделник ще пристигне , но кога колегата ще разучи протоколити и каквото трябва , кога друг колега ще напише PC програмата , която ще има куп опции за регистриране на данни , справки и какво ли не ... Wink . Проекта е за месец(-и) , не е за дни ...
Върнете се в началото
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Съб Яну 23, 2010 1:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом вие ще си го пишете няма да има проблем да си напаснете всичко Smile Аз бях тествал с DS2480(1-wire to rs-232) и не стана Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "Конвертор RS232 към LAN ?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Конвертор RS232 към LAN ?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети