Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем със зарядно за акумолатор 24волта
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
stanimir.k1973
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 23, 2010 15:30    Заглавие: Проблем със зарядно за акумолатор 24волта Отговорете с цитат

Здравейте,имам следният проблем.Зарядното ми е на 24волта но при свързването му със акумолаторите волтметара отчита 32волта,амперметара стига5-6 ампера,при което акумолаторите започват до кипят моментално.Зарядното е самоделка,с мрежоф П-образен трансформатор и четири диода свързани в схема грец.Целта ми е да сваля тия 32в до 28в колкото зарежда динамото на камиона,но незнам как.Очаквам вашите идеи и предложения за което благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Съб Яну 23, 2010 15:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами примерно като регулираш напрежението на първичната намотка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stanimir.k1973
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 23, 2010 15:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси за бързият отговор,и аз така мислех да го направя даже намерих готов регулатор ето този: http://www.dobrikit.dir.bg/page31.htm но ме посъветваха че това не е удачно тъи като трафа ще започне да загрява
Върнете се в началото
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Съб Яну 23, 2010 15:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ако трафа има възможност да се разглоби му развий намотки за да стане на 28V.
stanimir.k1973
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 23, 2010 16:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох това упражнение го правих няколко пъти,последно изкарах на изхода след диодите 20в и при свързването с акумолаторите се покачи до 29в,но амперите едвам стигнаха до1.5а,което е не достатачно за тези големи акумолатори.Дори пренавих наново вторичните намотки и сега имам 4-степени на зареждане но тези 32в си останаха,а мпеража варира от 5до20ампера.Като при 20а стига до 34в Crying or Very sad
Върнете се в началото
nikiforiv
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 23, 2010 19:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Колко амперчаса са ти акомулаторите? Щот тва 5..6А е напълно нормално за 55Ah акомулатори. Ако е за камион там са обикновенно 180Ah и зарядния ток трябва да ти е 18А (грубо казано Iz=Ah/10).
Ако акомулаторите са ти големи и при 5..6А кипят, то или вече са заредени или поне единия ти се е скапал.
Върнете се в началото
stanimir.k1973
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 23, 2010 20:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Акумулаторите са 2х180Ah,и при 5-6а не би трябвало да имам проблем,затова се съмнявам че проблемат е в тези 32в.Концентрацията на електролита е 1.22-1.25 във всяка една клетка.
Върнете се в началото
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Яну 23, 2010 21:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Offtopic: поне разбра как правилно се пише акумулатор. Вземи пусни търсачката, има писано много, че сега ще започнат едни въпроси и отговори за пет страници, а до тогава акумулаторите ще са за боклука.
P.S. То трафа хубаво; аверите дето ти го пренавиват - такива ги искам и аз, ама след него какво има, къде и с какво мериш... n+1 страници...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stanimir.k1973
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 23, 2010 22:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Бе то аз знам как се пише акумОлатор,ама след изминати близо 900км в това време с 24тона ще ми е чудно как пък ти ще виждаш буквите върху клавиатурата.Трафа аз си го навивам,след него имам 4 бр диоди в схема грец,4-степенен ключ за регулиране на зареждането от 5до 20ампера, ампер и волтметар монтирани в/у панела на зарядното.При необходимост мога да пусна и снимки,ако това ще реши проблема но едвали точно те ще пмогнат.
Върнете се в началото
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Яну 23, 2010 22:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Оценявам труда ти, но всяка жаба - да си знае гьола. Няма ли някой ел-техник из вашия тараф, да ти реши проблема, докато си връткаш 900 км. насам-натам. Ако дистанцията включва Варна, свирни, проблема няма да решим, но гладен и жаден няма да останеш!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Проблем със зарядно за акумолатор 24волта" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем със зарядно за акумолатор 24волта" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети