Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Принтер Samsung ML2010 - не поема хартия

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lordvlado
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 18, 2009 22:06    Заглавие: Принтер Samsung ML2010 - не поема хартия Отговорете с цитат

Не знам дали е свързано, но проблема се появи известно време след като бях печатал на термо фолио. Състои се в следното - листа тръгва, влиза на половина и спира. Веднага го изваждам, пак тръгва и отново спира. И така от 10 листа нормално отпечатвам без проблеми 2-3. Моля за съвет и благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 19, 2009 0:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Принтера индикира ли за грешка при събитието ,което описваш ? С фолио има ли същия проблем ?Най лесно можеш да опиташ да измиеш със спирт ролката/валяка/ която поема хартията. Също и провери хартията дали е подходящата,дали настроиките за размера на хартията са коректни . Дай повече информация за проблема!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goofy
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Ное 19, 2009 8:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Почисти ролките и проблема ще ти се реши!
Върнете се в началото
lordvlado
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 19, 2009 15:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, индикатора показва грешка. Но светва след 2-3 опит да издърпа лист. Като отворя и затворя капака на печката изчиства. И както казах нещата се повтарят. Настройките са ми за лист формат А4. Снощи го разглобих, само по механиката не съм пипал кой знае колко. Почистих валяка със спирт. Проблема който виждам е че самият валяк (гумата) спира да се върти много рано и самият лист не е придвижен по-нагоре към другите на печката, т.е. не е захванат.
При фолиото не съм имал проблеми, просто помня, че проблема се появи след това. Не печатам кой знае колко, а и самият принтер е на 3-4 топа хартия.
Върнете се в началото
Techmaniac
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 19, 2009 18:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Опитай ,пак със фолиото, с което принтера е нямал проблема . Ако не печати и с фолиото ,огледай всичките датчици по пътя на хартията от бункера за хартия до изхода ,а също за останало парче хартия по някой от валяците/ролките/.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lordvlado
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 19, 2009 23:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще огледам, макар до сега да не се вижда нищо. Относно датчиците, не съм кой знае колко вещ в това. Различавам този за наличие на хартия и този който спира печката, като се отвори капакът и. Май ще го нося някъде.
Благодаря за отговорите!
Върнете се в началото
lordvlado
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 20, 2010 20:34    Заглавие: Реших си проблема Отговорете с цитат

Както преди бях писал, щях да давам принтера на ремонт. Не го дадох. Вчера го разглобих целия - механика и платки. Бърсах, правих, струвах, никъде проблем не се виждаше. Насочих се към поемащата ролка. След съвет с приятел, видях как се откопчава гумата, откопчах я и я завъртях леко т.е. сега работи с тази част, която преди стоеше скрита от долу. За по-сигурно я надрах леко с дребна шкурка. И сега гълта та кърти.
Смятам, след това заключение, темата за завършена
Върнете се в началото
Потърси "Принтер Samsung ML2010 - не поема хартия" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Принтер Samsung ML2010 - не поема хартия" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети