Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Въпрос за зарядно, батерии и фотоапарат

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Пон Дек 21, 2009 19:23    Заглавие: Въпрос за зарядно, батерии и фотоапарат Отговорете с цитат

Преди 3 дни си купих такива батерии - 4 броя в комплект с това зарядно. Ще ги ползвам с един цифров фотоапарат. Понеже апарата е за 2Х1.5V, a тези са 1.2V, явно апарата ще се изключва и съответно показва, че батериите са слаби преди те да са разредени наистина докрай. Как е редно да ги ползвам в такъв случай? Засега след 20- тина снимки ми се изключва апарата, но после пускам и си заработва и снима още. Все още не съм ги зареждал на зарядното.
Mario-G
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 21, 2009 20:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен за правилен цикъл "заряд-разряд" е най-добре преди зареждане, да се доразредят например с лампа за фенер. Аз имам едно фенерче за 2 такива батерии с 2.5 в. лампа и ги въртя двата комплекта. Интересно ми е само, че никъде не пише какви са, NiCd, NiMH или някакви други.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 21, 2009 20:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, вярно на тоя линк, дето съм дал, наистина няма информация за типа на батериите, но са NiMH.
grizzly
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 22, 2009 3:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Купил си си най-добрите възможни батерии на пазара. SANYO ENELOOP е легенда. Няма друга батерия която да извадиш от кутийката и да работи. Би трябвало да изкараш поне 100-150 снимки (поредни) с едно зареждане.

Ако трябва просто ги зареди и понеже зарядното е глупаво гледай на да не ги ПРЕТОПЛИШ. Това им скъсява живота. Заредени са около 1.4 Волта. Не ги презареждай.
-------
Не се занимавай с разряд/заряд. На тези батерии няма смисъл. Поне 30-40 цикъла. Дозареждаш и караш.

Моите от същият вид грохнаха след 2 години ползване. Ако не ми вярваш прочети отзивите по мрежата за Енелуп. Страшна батерия. Laughing
Върнете се в началото
fortech
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 22, 2009 14:59    Заглавие: Отговорете с цитат

И подскажи на фотоапарата , че работи с NiMh , за да не се изключва когато батериите имат още много " ток " в себе си . Wink Не знам за другите , но SAMSUNG имат в менюто си такава опция.
penkeler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Дек 22, 2009 18:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Имай предвид, че зареждането им е доста продължително. Ползваме ги за служебен фотоапарат, а и всички колеги си накупиха от тях. Зарядното, което ползваме не е от много евтините, а в къщи всеки ползва свое, но при всички се е случвало заряда да продължи повече от 24 часа, докато изгаснат светодиодите индикиращи, че батериите са заредени. Не само, че са много издържливи при ползване, но и не се саморазреждат.
Върнете се в началото
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 22, 2009 18:13    Заглавие: Отговорете с цитат

fortech написа:
И подскажи на фотоапарата...

Моя е такъв
Не намерих опция за батериите
fortech
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 22, 2009 18:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Е хубаво е да има , ти провери ли навсякъде ? Иначе ще се проявява ефекта , който си описал още в първия си пост (относно батериите).
After_Dark
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Дек 22, 2009 19:24    Заглавие: Отговорете с цитат

В упътването на фотото не пише за избор на тип батерии а само "Olympus NiMH batteries are rechargeable and economical. For details, refer to the instruction manual for your charger." Може би батерийките са с по-голямо вътрешно съпротивление и клякат? Направи им няколко цикъла да се разработят.
Върнете се в началото
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Дек 22, 2009 21:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, чел съм го внимателно упътването, менюто също гледах - няма опция за вида на батериите. В упътването обаче изрично се споменава, че може да работи с такъв тип батерии. Вчера го видях това, обаче. Досега не бях го чел така подробно в частта за батериите. Като клекнат съвсем ще ги зареждам и ще видя какво ще покажат после.
Потърси "Въпрос за зарядно, батерии и фотоапарат" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Въпрос за зарядно, батерии и фотоапарат" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети