Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Купувам RC управление за модели + серводвигатели.
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 11, 2009 19:10    Заглавие: Купувам RC управление за модели + серводвигатели. Отговорете с цитат

Значи, ще пробвам да споделя какво ми трябва в обяснителен порядък, а вие ще кажете има ли някой, колко струва и т.н.
1. Управлението трябва да има минимум 4 независими канала. Демек, да управлява 4 независими устройства.
2. Каналите да могат да се "тримират". Т.е. да може да се фиксира текущото положение на съответния изпълнителен механизъм, след което, управляващата ръчка да може да се пусне.
3. Това е пожелателно, но да попитам... Ръчката да е също със серво управелние и усилието да е пропорционално на тока на удържане на изпълняващия серво двигател.
4. Едно стотина метра радиус на покритие е достатъчно.
5. Серводвигателите да са малки. Обратната връзка може и да е с потенциометър.

Нещо в този план, че като видях какви летви продават по магазините, зле ми стана. Иначе, за първо устройство на 9 годишен, това което има в момента е добро, но то ще е малотрайно и малоценно...

Всякакви коментари по темата са полезни.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sttefan
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пет Дек 11, 2009 20:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Във форума моделистика може да намериш достатъчно информация за това което търсиш. http://modelistika.com/

В тази тема са посочени доста магазини за модели в БГ.
http://modelistika.com/showthread.php?t=3300
Върнете се в началото
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 11, 2009 20:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря! Оказва се, че това което искам е даже под сегашното ниво на продаваните стоки. Малко ме сюрпризират цените, но нека хлапето покаже данни, а тати ще събере пари за играчки. Въпреки, че за толкова пари, човек автомобил с винетка и ГО в движение може да си купи...

Ако някой има нещо полуготово втора употреба и му е за разделяне, да драсне едно ЛС.

Интересувам се основно от самолет като минимум с елерони, елеватор, вертикално кормило и управление на оборотите на двигателя. Самият двигател е за предпочитане да е електрически.

За момента питам тук, защото е възможно някой да е бил мераклия, но да се е отказал. В Моделистика са хора, които са направили вече по нещо и, естествено, там цените на стоките ще са съответстващи.

Но това всичкото ще го купувам след като синът скапе китайския планер с който се сдоби и има още мерак.
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Пет Дек 11, 2009 21:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Все пак ако имаш мерак да си поиграеш с поялника, мога да поизровя малко линкове за управленията... Пропорционален кодер/декодер може да се направи с PIC16F84. Управлението за мотора се казва Speed Controler, пак има схеми с фет транзистори и PIC12C509. Останалото, където ти е оставено за лично творчество, е радио частта Laughing Повече от 500 метра не са нужни, понеже от там нататък самолета е труден за следене Laughing Във http://www.airgroup2000.com/forum/ имаше раздел за чертежи на действащи модели, могат да се правят от депреон, който е евтин и лесен за обработка.
kabel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Павел бяня

МнениеПуснато на: Пет Дек 11, 2009 21:48    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.servo-expert.com/catalog/index.php?cPath=119
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 11, 2009 22:05    Заглавие: Отговорете с цитат

За Милен. Поялникът отпада. Това, което го има на пазара си е супер, въпросът е, че ми е малко скъпо.

За Кабел. Сайтът го видях още по първия линк. Ако искам да си направим със сина това което ми се иска, ще стъпи на поне 1500 лева. Последният опел за дотъркване го взех за толкова. Вози хора, говеда, тухли и т.н. Комби е. Дизел е и само на царевичак ще трябва да го науча. На всичко друго вече го умее.

Съгласен съм и, че кеф цена няма, но нещо трябва да е с пари, друго ... как дойде.

Ще го мисля. Благодаря на отзовалите се.
chwor
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 21, 2009 20:01    Заглавие: Отговорете с цитат

За мен кефа е да си го направя сам.
Хич не е толкова скъпо, колкото го изкарваш със самолетите особено ако ги правиш от изолационни материали(депрон, фибран, стиропор и т.н.) . Правят се за 1-2 дни и то заради технологичните времена по съхнене на смоли, бои и ..... Ако е за хеликоптери цените наистина са страшни.
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9042&Product_Name=Hobby_King_2.4Ghz_6Ch_Tx_&_Rx_(Mode_2) - апаратутрата настройва се вкъщи на компа или ако имаш ПАЛМ или ПДА наполяната през сериен порт.
От този сайт си избираш и безколекторен двигател(модерни сме и вече работим с такива - абе с най-високо КПД са и с по-дълъг живот), контролер за него, сервомашинки и литиевополимерни батерии.
Ако те мързи да правиш фърчило погледни
http://modelistika.com/showthread.php?t=12404
http://modelistika.com/showthread.php?t=12407
http://modelistika.com/showthread.php?t=12403
Човека едно време направо ги тиражираше, но сега явно няма време. И най-вече ще ти обясни всичко подробно как се прави и настройва.
Върнете се в началото
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Дек 21, 2009 20:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Снегът и нескончаемото ми киснене в София малко забавиха тестовите изпитания на фърчоплана и проверката на заинтересоваността на сина. За сряда го дават топло, а и ако всичко най-после се закроти, ще съм си свободен и на село.

Детето е мераклия, щото тати щял да си има голям самолет и той като хванел чалъмите на малкия, щял да е готов за големия. Възможно е, но само при условие, че управлението е максимално близко до реалното и е серво. После ще му се прави наземен кокпит ... но това вече са други пари. Като се вземат предвид и плануваните десетина и отгоре хилки за "инвестиране" в краткосрочен план от моя страна ... малко ми е мъка.

Ще се боря де. Нали за кеф се живее.

Благодаря за линковете.
teoteodor
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 27, 2009 15:56    Заглавие: Отговорете с цитат

имам една 6 канална футаба с 4 серво машинки зарядно чисто нови акумулаторни батерий за които съм дал 80 леваобхват 800 метра съм я мерил а го дават километър при интере ще дам снимки и подробна информация .Цена с батерийте и серво машинките е 220 лева .Без серво машинките и батерийте е 140 лева
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Дек 27, 2009 18:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Дай снимки и характеристики. Иначе, цената е приемлива за мен, ако това което предлагаш е това, което очаквам.
vaklin@mail.bg за улесняване на трансфера на фотото и описанието.
Потърси "Купувам RC управление за модели + серводвигатели." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Купувам RC управление за модели + серводвигатели." в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети