Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TFT монитор - Xerox 900W - искрене в куплунга на лампа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Съб Дек 05, 2009 15:01    Заглавие: TFT монитор - Xerox 900W - искрене в куплунга на лампа Отговорете с цитат

Марката на монитора е Xerox, Product No XM3-19W, model 900W. Вътре пише Proview. При включване приискрява и изключва. След доста търсене, понеже като го пообърна имаше моменти когато не искреше, накрая разбрах, че искренето идва от куплунгчето на едната лампа (предполагам общо са 4). Имам предвид куплунгчето, което е на един кабел, който пък от своя страна се разделя на два кабела и от втората половина излиза друг куплунг. Та тоя първия искреше към металната кутия в която е инвертора. В самия куплунг буквално се е пробила дупка и оттам хвърля искра. Поизолирах го и тук искренето спря, но вече пък чух, че почна да искри в другия край на кабела, който отива в дисплея. Понеже разглобяването ми се вижда трудоемко (а и не съм особен спец по TFT дисплеите) искам да попитам каво може да се очаква при такова искрене - дали не е предизвикано от повредена лампа - да речем понеже инвертора е останал без товар, вдигнал напрежението и изолацията не издържала. Иначе монитора показва някакъв образ, обаче все още не съм го съединявал с компютър и след логото дава, че няма сигнал и се изключва. Освен това ми се струва, че образа червенее, което както разбирам, май се дължи на лампи в края на експлоатационния си срок. Какви насоки бихте ми дали?
П.С. забравих да напиша, че имаше и 5-6 електролитни конд. за смяна - надути, които съм сменил, но имам чувството, че с надути си е бачкал известно време и, че не те са основната повреда.
Благодаря предварително.
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 05, 2009 15:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Лампи100 % и нови куплонги докато не е станало късно/да дефектира инвертора/. Ако имаш универсал инвертор и включиш една по една лампите ще видиш че поне вдна ще свети червеникаво и понеже са по две в ламаринената опаковка ще се наложи да се смени цялото.Ако другите светят добре след два месеца монитора отново ще е при теб да смениш и тях.Така че е по добре да се сменят и горната и долната.
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 05, 2009 16:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Как се сменя такава лампа? Аз свалих горната, по- точно горните две, понеже в една алуминиева "релса - държач" са монтурани две. И като гледам трябва да се монтират пак такива две - силиконовите държачи от двата края са така да се каже двойни. Гледам в "Петров" лампите за TFT, които са показани са единични и не вярвам тук при мен да могат да се монтират две единични, едва ли ще има място в "релсата". Има ли някъде да се продават такива двойни и колко струват горе- долу. Забравих да напиша, че едната от тия две лампи се е счупила - точно тая с пробилия конектор - в единия край - съвсем в края е като отрязана и там е хвърляла искра, освен в куплунга. Ето какво е състоянието:

мармот
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 05, 2009 17:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Купуваш си 2 единични.Махаш силиконовата изолация,щото най-вероятно е нагоряла и е предпоставка за проблем.На нейно място-термошлаух.Правил съм го 3 пъти,нямам рекламации.Ако пък не е горяла,просто я 'изсулваш' по кабела и наместваш новите лампи.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 05, 2009 17:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Попитай при Владо от Асво ,поръчват се по дебелина и дължина,после старите се вадят внимателно от релсата сваля им се силиконовия държач и се слагат новите като се конекнат в куплонга ако са а и вероятно е така с отделни жици.Релсата е много важен компонент защото дори и при два еднакви модела почти никога не са еднакви по профил.
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 05, 2009 18:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Тръбичките не са ли свързани с кабелите така, че да не могат да се свалят тия кабели? Щото тук ми се струва, че кабела е така здраво свързан, че ако се опита разкачване на тръбичката от кабела няма как да стане и трябва усилие, което може да счупи тръбата. Това го питам в смисъл такъв, ако трябва да поставя нова тръбичка на мястото на счупената в оригиналния, стария държач. Че не разбрах добре има ли начин да се постави новата тръба в стария държач, която, както виждам по снимките в сайта на "Петров", се дава с кабел:

Оригиналните държачи не са нагорели.
ggg3
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: с.Дончево

МнениеПуснато на: Съб Дек 05, 2009 19:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук обикновено кабелите са запоени за лампите. Можеш да провериш дали е така, като се опиташ да изкараш счупената част от лампата от изолатора и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 05, 2009 20:04    Заглавие: Отговорете с цитат

М-даа, момчета в тоя момент май загазих - без да искам съм причинил отлепване на лентовия кабел към матрицата Crying or Very sad Embarassed Какво бих могъл да направя, освен плащане монитора на клиента Crying or Very sad
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 05, 2009 20:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдаа...по принцип клиента би трябвало да си знае че този ремонт си е 50%на 50% успеваемост.Лично аз винаги предупреждавам за възможните опасности.Това важи и за матриците на лаптопите .Горе долу никъде не се прави такъв ремонт подмяна на лампте на дисплей.В края на краищата операцията е била животоспасяваща.
Ilian359
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 05, 2009 23:53    Заглавие: Отговорете с цитат

ivankrivodol написа:
М-даа, момчета в тоя момент май загазих - без да искам съм причинил отлепване на лентовия кабел към матрицата Crying or Very sad Embarassed

Кой лентов кабел - вътре в самата матрица би? Можеш ли да дадеш снимка?
Потърси "TFT монитор - Xerox 900W - искрене в куплунга на лампа" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TFT монитор - Xerox 900W - искрене в куплунга на лампа" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети