Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Управление на климатроник за Audi A3

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Lizard
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Люлин 2

[download attachment]
МнениеПуснато на: Сря Дек 02, 2009 19:51    Заглавие: Управление на климатроник за Audi A3 Отговорете с цитат

Добър вечер, не знам дали това е правилния раздел за темата ми, но не можах да намеря друг по-подходящ. Купих си въпросното управлние от човек в Пловдив, но за съжаление бях излъган и се оказа не работещо. Молбата ми или по-скоро въпросът ми е - има ли някой колега тук от форума който може да се заеме с отремонтирането му и другия - може ли да се намери схема за това чудо? По-долу ще приложа снимки на платката на климатроника в състоянието, в което пристигна при мен.

Предполагам, че това е някакъ окис получен от заливане с вода, който не е нормален. Колеги очаквам мнения, въпреки че съм загубил надежда.

Благодаря предварително и лека вечер!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Сря Дек 02, 2009 21:54    Заглавие: Отговорете с цитат

А какво не и работи Smile Изми ли я с нещо?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Дек 03, 2009 1:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Това са следи от зле отмит флюс и е нормален фабричен процес. Не виждам окисляване по спойките и не мисля че платката е мокрена. Дано някой от колегите около теб се заеме с проблема, но първо е добре да напишеш причината за подмяна на управлението и тествана ли е системата с друго работещо както и в какво се състои проблема на това!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
chavdar68
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Чет Дек 03, 2009 12:29    Заглавие: модул Отговорете с цитат

Точно си е окисляване от вода . Ако платката е вадена от кола от морга , блъскана и със строшено предно стъкло - що дъжд я е валял . Може да има прекъснали метализации между двата слоя писти на платката. Миене с коресилин ,подсушаване и мерене на проводимостта на метализациите на проблемните места .А не е изключено и някой чип да е скапан . Най добре правете опити да я върнете на продавача без да правите интервенции по нея и споделете какво му е на вашия модул .
Върнете се в началото
Tigar
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Selo SF

МнениеПуснато на: Чет Дек 03, 2009 19:27    Заглавие: Отговорете с цитат

явно и той не знае какво му е на модула всички го питате а отговор никакъв може да трябва да се обучава...............
Lizard
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 04, 2009 0:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди да взема този, ходих тук и пробвах такъв с разликата, че беше за A4 (aбсолютно същите букси, но разлика в предния панел). Всичко си работеше нормално, Събота дойде въпросния климатроник включвам го - нищо. Ще ходя за всеки случай да пробвам друг за да изключа проблеми в колата, но не вярвам да е от нея. Проблемът е, че не мога да намеря нито схема на инсталацията на колата нито на това чудо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Пет Дек 04, 2009 21:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Какъв е проблема на твоето управление? Преди да вземеш друг мини с поялника крачетата на буксите на самата платката, че това е масов проблем при климатрониците на Ауди студени спойки.
Lizard
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Дек 05, 2009 15:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами оказа се 100% климатроника, моя просто не реагира въобще като дам на контакт колата. Ще ги препоя, но се съмнявам, сега го разгледах хубаво - личи се, че е мокрен, лепенката му отгоре цялата е набръчкана. Лошото е, че не знам какво може да се повредило в следствие на това.
Върнете се в началото
chavdar68
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Съб Дек 05, 2009 15:49    Заглавие: модул Отговорете с цитат

Да беше снимал и от другата страна платката -с чиповете ,там има ли следи от мокрене ? Ако да -ще трябва и припояване на всички крака на схемите ,може и там да има окиси .
Върнете се в началото
Lizard
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 11, 2009 21:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй като нямам необходимата апаратура може ли някой от тук да направи това?
Върнете се в началото
Потърси "Управление на климатроник за Audi A3" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Управление на климатроник за Audi A3" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети