Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Преамп за бас китара
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gost23
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 18:33    Заглавие: Преамп за бас китара Отговорете с цитат

Здравейте колеги, отдавна чета форума Ви, но сега имам нужда от малко помощ и реших да се регистрирам... Така аз съм басист и използвам едни домашно правене техники да се озвучавам(не от мен) като конфигурацията се състой: от баса в нещо което трябва да се пише преамп, от там въпросния преамп има изход за крайно стъпало и от там в крайното стъпало което е с вход за два чинча ако има значение... Та така, но човека който ми го даде каза че ще трябва си го вземе и доколкото знам не бива да включвам баса направо в крайното стъпало.
Та така ако може да ми преложите схема на някакъв прост преамп, защото съм начинаещ и ще се пробвам да си го направя сам, имам вариант да го дам на някой ама не ми се дават пари и затова ще се опитам сам. Говорим за нещо транзизторно разбира се... Ще хубаво да има корекций за средни, ниски... ама не знам дали няма да се усложни схемата прекалено за моите възможности. Но все пак предложете нещо, ако можете да ми дадете и така направена схема то незнам монтажна платка ли как се казва - http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2437/175451712811348876861259080299jxSUIqwnFLklJW5cr7sT.JPG ще сте златни, ама и да не е ще гледам да се оправя.
Блогодаря на всички предварително, ако има нещо питайте.

П.п Знам че има Гугъл, ама не ги рабирам много както казах и можех да почна да правя грешна платка...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gueswhoaz
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: По света и у нас

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 19:25    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.ljclub.net/shemi/gitarpreamp.gif
Да си дадат другите мнение за схемата - на мен ми харесва доста имам и платка в .pcb формат ако искаш.
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 20:51    Заглавие: Отговорете с цитат

http://forum.muzikant.org/

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gost23
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 21:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Thanks много. За музикант.орг знам ама не можаха да ми кажат по-проста схема хората. Иначе ако можеш да ми пратиш и платката супер!
П.п Тя май схемата е за китара, ама все пак ми прати платката
Ако може и още нещо. Значи аз намирам по-прости схеми за бас преамп, ама без монтажна платка си нямам и на идея кое, къде и трябва да се запои. Смисъл мога да чета схемите, ама немога да приложа върху платката това което е, освен ако нямам монтажна платка. Та така ако някой може да ми предложи някое четиво което може да ме светне за това, ще съм му много благодарен, защото не мога винаги на разчитам за монтажните платки.
Върнете се в началото
gueswhoaz
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: По света и у нас

[download attachment]
МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 22:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е моята разработка по темата. Ако имаш проблеми с означения питай. ОУ може да се замени и с TL072. Потенциометрите не са направени за директен монтаж, по принцип трябва да има конектори на местата им но може ти директно да запоиш кабелчета.
Върнете се в началото
rolling_heads
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 22:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако напишеш от къде си помоща ще по лесна.
разгледай това:
http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/tom/schematics.htm
http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/tom/files/pareq.gif
http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/tom/files/selpareq.gif
http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/tom/files/borpareq.gif

Моя опит като музикант показва, че най добрия предусилвател за бас е с параметрична среда(може да се регулира честотата и дълбочината на корекцията.
http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/tom/files/qparametr.gif
Всичко друго ще бъде излишен компромис
Както си писл по горе стъпалато ти е с чинчове, това знчи ли че е някакъв домашен(стерео)
Ако е така няма проблем да си включваш баса директно в стъпалото.

Лично аз последно време си включвам китара в компа и използвам Guitar FX BOX и съм много доволен ,пвавил съм и настройка за бас ,обажда страхотно.
Помисли си отговори пък ще опарвим работата.
gost23
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 24, 2009 22:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Така значи уча във Велико Търново, ама Събота и Неделя съм в Хасково. Иначе и аз ползвам софтчета за ефекти, ама на репетиция да мъкна компове... Иначе услвателя е домашно правен и е стерео има два изхода Very Happy Ама ако ампа е с линеен сигнал, а баса ми е пасивен, май няма да стане много добре т.е няма да имат импедансно съгласуване Question
П.п Абе как се отваря тоя pcb. файл?
Върнете се в началото
gost23
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 25, 2009 21:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Разгледах схемите в гугъла и видях тази -
Как е добра ли е ? И имам един въпрос този операциoнния усилвател ТЛ081 как е? Намира ли се в България? Четох че е по-добре да се замени с еквивалeнта му за по нисък шум ТЛ071... Питам защото утре съм обещал да занеса на един мой приятел схема и той да попитам кой може да ми направи монтажна платка... Ако има други предложения давайте.
Върнете се в началото
rolling_heads
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Ное 25, 2009 22:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази схема няма честотни корекции.
Иначе става само трябва вместо кондензатора 6,8n на входа да се сложи по голям (100n до 1uF) за да е добре за баса.
за операциония усилвател не се притеснявай всеки би ти свършил работа даже и така популярния в миналито 741
Не разбрах дали си прегледал сайта и схемите за които писах по горе и дали усилвателя ти има някакви корекции ( ниски високи средни )?

Още веднъж искрено ти препоръчвам да си направиш параметричен еквалайзер.Без корекция на средите ще заглушаваш соло китарата и на барабаниста няма да му е много ясно какво точно свириш.
Повярвай казвам го от собствен опит.
gost23
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 25, 2009 22:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами и аз смятам че е по-добре да има еквалайзер, но както казах не съм много вещ и ще ми усложни доста схемата, и не знам дали ще се справя а и без монтажна платка... още повече.
Иначе усилвателя ми няма, на мен големия ми проблем е че знам всеки елемент какво е, ама без монтажна платка не знам кое къде е на платката...
Върнете се в началото
Потърси "Преамп за бас китара" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Преамп за бас китара" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети