Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
питане за оловни акомулатори и винтоверт
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
TDA2040
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: strajica

МнениеПуснато на: Вто Ное 10, 2009 21:59    Заглавие: питане за оловни акомулатори и винтоверт Отговорете с цитат

Мисля да сложа вместо никелкадмиевата батерия на винтоверта(здала багажа) 2 оловни акомулатора един 12 и един 6 волтов последователно от тоя тип :

Питането ми е следното вреди ли им нещо ако седят примерно наклонени ,настрани обърнати наопаки Question

същосе инетресувам от къд емога да купя приемрно един12 волтов и един 6 волтов които да се съберат в това пространство

ширина на кутията 65мм, дължина 120мм, височина 45мм може и малко отгоре в краен случай за височината . Капацитета 1.2Ah са достатъчни Smile

Предварително благодаря на помогналите .
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто Ное 10, 2009 22:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Размерите им са стандартни.Нямам спомен да съм виждал 6V/1,2Ah.Мисля си,че мястото е малко в кутията на оригиналната батерия,за съжаление!И аз имам две батерии за рециклиране,но просто не и струва,защото за тези пари,които струват китайските батерии се купува нов винтоверт комплектован с две такива.В каталозите на КОНРАД можеш да видиш размери на оловните батерии,които се предлагат от най-различни фирми,за да се ориентираш.Пак от там можеш да купиш на сносна цена сносни китайски оловни батерии.

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nobodyshadow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Вто Ное 10, 2009 22:49    Заглавие: Отговорете с цитат

1.Не можеш да свързваш акумулатори с различни параметри така.
2.Не знам как ще натъпчеш нещо такова на мястото на оригиналните батерии.
3.Теглото?
4.Издръжливост на акумулаторите?
Пс. Сигурно няма да им пречи нетипична ориентация в пространството.(?) Laughing
Ilian359
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 10, 2009 23:02    Заглавие: Отговорете с цитат

И какъв е смисълът? По-малък капацитет и по-голямо тегло?
TDA2040
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 11, 2009 1:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами так аискат хората аз им обесних че по добре да си купят друг винтоверт за 50/60лв отколкото да се купуват нови клетки но така искат и това е капацитета на оригиналните батерии е 1000mah(несъм пробвал да закача някоя келтка на зарядното да покаже колко е в действителност капацитета им) така че той няма да е по малък от на оловния акомулатор 1.2ah . В пакета има 4 повредени келтки
то няма и как да се заменят само те защото няма да мога да намеря от същите клетки .
мястото в кутията на оригиналният пакет е с размери

ширина на кутията 65мм, дължина 120мм, височина 45мм може и малко отгоре в краен случай за височината

Целта е да излезе по ефтино , защото 16 броя никелкадмиеви клетки по 3/4лв бройката излиза към 60лв.

проблем ли ще се окаже ако се свържат 2 акомулатора 6 и 12 волта последователно с еднакви капацитети Question другото което ме притеснява ориентацията им в пространството дали ще пречи на работата им
Ilian359
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Ное 11, 2009 7:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Задължително първо си купи един буквар! Като го изучиш, си вземи учебник по физика за 7-ми клас и някоя брошура за батерии. Тогава ще разбереш, че различните типове акумулатори се зареждат по различен начин. И ще разбереш, че ти трябва ново зарядно, което съвсем не е по-евтино решение.
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 11, 2009 8:21    Заглавие: Отговорете с цитат

A бе зарядното в тоя случай е най-малкият кахър!И няма никакъв проблем да се зареждат последователно свързани акумулатори с еднакъв капацитет.Зарядните на винтовертите не са нищо повече от един траф с грец след него,най-много да има светодиод,който пали при протичане на заряден ток.Тук въпросът опира до мястото!Няма как де се съберат двете оловни батерии в оригиналната кутия!Колкото до елементи,ако наистина 2-3 само са заминали-потърси в КОНРАД-размери има всякакви.Помисли и за LI-Ion Idea Това е един добър вариант,макар и не много по-евтин!Там вече зареждането ще е проблем,в смисъл,че няма как да го направиш без контролер.А мястото ще е повече от достатъчно!

Върнете се в началото
no money
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас/Созопол

МнениеПуснато на: Сря Ное 11, 2009 10:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Има 12V оловни батерии, като онези от снимката, които спокойно влизат на една страна в корпуса на батерията. Имам монтирани такива вече на 2 бр. на евтините китайски 12V модели. Просто винтоверта вече ще тежи малко повече. Явно твоята е 18 волтова и затова търсиш комбинацията.
Доколкото знам, точно при тези евтини модели на 12 и 18 волта, използват едни и същи ротори и няма проблем да ползваш и само 12V, но ще върти при намалени обороти и въртящ момент. Явен компромис, който понякога за непретенциозни цели си заслужава.
Иначе преди години и аз минах първо през смяната на елементи..... Crying or Very sad
Погледни първо какво представлява зарядното на тези модели, както каза Ditronix и ще си отговориш - струва ли си. Wink
TDA2040
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 12, 2009 1:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Ilian359 ако няма какво да напишеш по темата не пиши Smile

много ясно че няма да се зареждат с оригиналното зарядно

мислих из авариант литиево полимерни батерии защото имам такива и ги ползвам ! при тях е по оапсно защото при енрпавилно боравене може да се запалят и трябва специално зарядно

Имам сиз арядноз а батерии което зарежда всякакъв вид батерии процесорно е покава вс данни токна заряд капацитет който е поел батерията и др. данни .

питанката ми беше дали могат да работят примерно легнали и дали могат така да се свържат с еднакъв капацитет 12 В и 6В акомулатори
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 12, 2009 8:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Могат бе човече!Това са от тъй наречените "сухи" батерии.Слагал съм в аалармени системи и легнали,и прави-нищо им няма.Можеш и да ги свържеш последователно,щом са с еднакаъв капацитет.Виж дали размерите са подходящи,в което вече казах силно се съ,мнявам и ако става номерът-обади се,че и аз съм заинтересуван!А пък колкото до зарядното-ще го ползваш същото!Само да успееш да ги натикаш в кутията.Аз ще ти кажа как ще стане зареждането Laughing

Върнете се в началото
Потърси "питане за оловни акомулатори и винтоверт" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "питане за оловни акомулатори и винтоверт" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети