Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Станция за запояване-Мнения
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
evgevg
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Нед Ное 22, 2009 21:57    Заглавие: Станция за запояване-Мнения Отговорете с цитат

Здравейте колеги.Работя с ZD-929B ама много често изгарят поялниците-примерно веднъж месечно.Сменям нагреватели,но започна да ми омръзва.Оригиналния поялник го пазя-като изгори поредния да има с какво да работя докато купя нов.Има ли нещо хубаво на поносима цена?Вие с какво работите и имате ли същите проблеми?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Ное 22, 2009 22:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Същата станция,същите проблеми.А не струват стотинки.Провери в сайта на Weller,за тях има добри отзиви.Цени не знам.И във форума се разтърси,имаше някакви теми за поялно оборудване преди време.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
radev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Нед Ное 22, 2009 22:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Работя с велер от 20г. само няколко човки съм сменил.Ръкохватка с нагревател и кабел-120лв. другото е траф 24V.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
evgevg
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Ное 22, 2009 23:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Вижте какви поялници намерих.Дали ще пасне някой на моята станция?Става въпрос за по-скъпите не от 10лв дето горят бързо.Примерно SOLOMON?ЛИНК
Върнете се в началото
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Нед Ное 22, 2009 23:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз запоявам с този:

Със самоделн терморегулатор.
Работи без проблеми. Само човките май се скапват малко по-бързо.
Върнете се в началото
evgevg
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 23, 2009 0:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз от човките горе-долу съм доволен.Сега разбих един нагревател-прекъснал е на върха-връзката с телта дето излиза навън.Явно не е заварено добре.Иначе нагреватела си е цял.Твоя е хубав личи си.
Върнете се в началото
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 23, 2009 1:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Две такива ползвам от две години. Досега дори човка не съм сменил, а почти не се спират.
Върнете се в началото
h_21
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Ное 23, 2009 12:13    Заглавие: Отговорете с цитат

И Аз ползвам такъв и до сега не съм имал проблеми . Сменил съм три поялника , все счупени по моя вина . Купувам си поялници от саита който си дал , такива , и не ми е горял нагревател . Обаче не съм доволен от чофките .Правих жалки опити да препасна ерса /така скапах двата/, но без резултат . Ако някой е сложил кадърна чофка на такъв поялник моля да сподели .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mitachi
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Дупница

МнениеПуснато на: Пон Ное 23, 2009 21:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е истинския поялник! тоя ако буксата е същата
Ползвам ги от години. Никога не ми е изгорял нагревател. Имат други проблеми, които се явяват след работа на близо 3-4г. Може да не отчита точно температурата. Човки, само WELER. Аз главно ползвам 4ET-BB и ЕТ-FF. За нашата работа препоръчвам първите. Едностранно скосени с диаметър на върха май 3.2мм. Ползваш ли ги тех, ще усетиш разликата. Тия дето разправят, че карат по две години с една човка WELER- не работят. Аз купувам по 20-тина човки на година. Ама не само за мен де. 4 поялника си работят. Всички поялници са предполагам като тоя дето показах. Имам оргинал WELER поялник от същия тип, 550лв. струваше, ама не го ползвам. С него пои жената, когато прави разни платки. Не става много за реонт на телевизори. Мога да кажа защо, ама май много писах. Станциите са ми на voltcraft от преди много години, когато ги имаше в Конрад. Изключително съм доволен. Гледах едно сравнение на добри поялни станции в списание електрон, и трябва да кажа моето мнение, че ако кабела на поялика който ти препоръчвам, ако беше силиконов(по гъвкав) WELER трева да пасе!
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 23, 2009 21:56    Заглавие: Отговорете с цитат

На линка излиза цялата страница, уточни кой подред от горе надолу имаш предвид.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Станция за запояване-Мнения" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Станция за запояване-Мнения" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети