Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Съвет за електрожен ?
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
optic
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 6:37    Заглавие: Съвет за електрожен ? Отговорете с цитат

Здравейте искам да попитам,понеже имам електрожен еинхил обаче като работиш с 2,5 електроди и бързо загрява включва се защитата,а някъде бях чел че хората които имат такъв проблем с електрожена слагали вентилатори които да охлаждат,въпроса е какъв вентилатор трябва и къде точно трябва да се свърже за да не изгори нещо.Дори някъде бях че че сложили вентилатор от стар компютър и пак вършел работа,и аз мислех така да направя но гледам че вентилаторите на компютъра са по 12V а електрожена е повече ?
Дайде съвет Smile

Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sbirov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 10:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Един от тези (според мястото) ще свърши работа -ВА 9/2, ВА 12/2, ВА 14/2 и ВА 16/2.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
optic
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 14:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок,ама какво е това което си ми написал защото аз малко не разбирам,въпроса е ще мога ли да свържа вентилатор от компютър и къде точно трябва да се свърже за да работи ??
Върнете се в началото
sbirov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 15:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Това са вентилатори(български) за 220волта.Компютърните си искат 12 и не обичат електрожените Very Happy Свържи го след ключа(ако има такъв) или директно към захранващия кабел.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
пламенхар
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 15:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо вентилатора от компютър ми се струва малко слаб за случая,после това захранване от елктрожена не може да се вземе.
Аз си купих един вентилатор за прозорец с капак -мисля,че беше турски.Пасна идеално на електрожена и сега не изключва.
Може да се ползва какъвто и да е за баня.
Върнете се в началото
Mario-G
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 21:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук са им параметрите на българските, а според мен първата цифра е диаметъра. На някои по-стари компютри, вентилатора в захранването е на 220в., но и според мен ще е слаб и несигурен.
Върнете се в началото
optic
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 6:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи вентилатор за баня ще стане ? Въпроса е само вентилатора ли да извадя или целия панел както си е който се слага в стената,защото електрожена е малък ? И също да кажа,отварях електрожена и към копчето за пускане има четири кабела,а на вентилатора предполагам че ще са два,как точно да ги свържа за да работи ?? И горе доло колко ще удължи работата без да загрява като свържа вентилатора ?

И още един въпрос можете ли да ми кажете кои са най хубавите електроди за заваряване,аз в момента ползвам на ВЕЖЕН и на RAIDER,а вие бихте ли ми препоръчали някакви?

И още един въпрос,като заварявам понякога две железа примерно кръгли и уш ги заварявам хубаво и като ги повдигна и се чупи заварката незнам защо ,а електрожена е пуснат по средата между 2 и 2,5 и заварявам с 2,5електрод?? Можете ли да ми кажете ?
Върнете се в началото
пламенхар
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 7:45    Заглавие: Отговорете с цитат

На моя електрожен изрязах отвор на задния капак и там монтирах целия вентилатор ,а не само мотора с перката.
Включването е там където влизат 220-та волта.
За заварките да каже някой,който разбира.
Може би не чистиш с чукчето шлаката.
Върнете се в началото
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 15:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не съм специалист по заварките, но имам наблюдения. Едното от условията за хубава заварка е да имаш опит - според мен не е толкова лесно, колкото изглежда отстрани. Освен това ако заварявания материал - железата дето искаш да завариш - ако е във вертикално положение, става още по- трудно. Предполагам, че с времето ще свикнеш. Освен това как ти казаха, може наглед заварката да ти се вижда добре, но не се ли очука шлака, не можеш да прецениш какво си направил.
optic
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 17:07    Заглавие: Отговорете с цитат

А да попитам тези аксиални вентилатори каква им е цената горе долу и къде мога да намря да си купя за електрожена ??
Върнете се в началото
Потърси "Съвет за електрожен ?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Съвет за електрожен ?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети