Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Лаптоп Toshiba PSL33E - проблем с контролера
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 0:57    Заглавие: Лаптоп Toshiba PSL33E - проблем с контролера Отговорете с цитат

Лаптопа го ползва дъщеря ми. Горе- долу го има от 3 години, купен нов. Проблема е, че от време на време контролера минава на режим PIO вследствие на което става бавен, ако стане така с харддиска (което напоследък стана на два пъти), или записва бавно, ако стане със записвачката. Този ефект се получи още докато беше нов и стана със записвачката, после дълго време не се проявяваше, а напоследък започна с харддиска. Иначе се оправя сравнително лесно, но досадно: деинсталирам контролера, рестартирам, след рестарта го намира, инсталира му драйверите, иска рестарт и след това е ОК. Въпроса ми е дали се дължи на софтуер, или причината е хардуерна. Операционната система е още оригиналната (WindowsXP Home) - и не е преинсталирана - с тая ОС е купен. Не е проблем да го преинсталирам, но ми се иска да знам какво мога да очаквам - т.е. да не излезе хардуерна причина - понеже не съм се сблъсквал досега с такова нещо.
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 1:08    Заглавие: Re: Лаптоп Toshiba PSL33E - проблем с контролера Отговорете с цитат

Ако сравнително често го прави... Може са сложиш един LIVE XP на диск и да видиш там дали ще стане.. или на външен хард. Щом не ти се прейнсталира..
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 1:19    Заглавие: Отговорете с цитат

За последните две седмици стана два пъти и все с харддиска - със записвачката отдавна не е ставало. Не е проблем да сложа Live диск, ще опитам всеки случай. А пък ако преинсталирам ще трябва да е Pro, а не Home версия - с него нямаше инсталационен диск, но имаше записана инсталация на харддиска, която изтрих отдавна. Проблема е че не съм сигурен преинсталиране върху старата система дали ще има ефект, или дори и евентуално ако причината е софтуерна дали няма да си се запази. Може би само чиста преинсталация може да разреши дилемата, но това засега не е желателно заради инсталираните програми, чието възстановяване ще отнеме време, а пък тя си го ползва непрекъснато.

Последната промяна е направена от ivankrivodol на Пет Ное 13, 2009 9:50; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 1:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ще прейнсталираш - прави чиста! Не се занимавай с репеар и т.н. ... а за версията задължително Про или 7 ца ако хардуера го позволява.
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 12:08    Заглавие: Отговорете с цитат

А BIOS-а ъпдейтван ли е? Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 12:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, и то така, че първо сложих последния (не му помня точната версия), но с него имаше проблем, че блокираше след период на престой в който не се ползва, но е включен. После с триста зора намерих по- предната версия и с нея си е ОК, но тоя "контролерен" проблем си остана, а може би и задълбочава. Склонен съм да си мисля вече, че е софтуерно и при първа възможност ще преинсталирам на чисто, понеже тая Home версия не ми допада - има орязани функции.
P.S. дори съм регистриран във форума на Toshiba и съм пуснал тема за BIOS-a, която темя гледам междувременно е набъбнала - не съм влизал там повече от година май...
mteddy
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 12:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Направо се замисляй за нов диск. Макар да има връзка с BIOS-a, най-бърз резултат ще имаш с нов диск за проба.
Върнете се в началото
Mario-G
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 17:02    Заглавие: Отговорете с цитат

И според мен е по-скоро от диска (хардуерен) проблема. И на моето двд понякога минава от dma в pio - режим. След рестарт се оправя, но го прави много рядко и засега не съм открил от какво, но предполагам. че е от самото двд, защото е претърпяло токов удар и оттогава записва дисковете избирателно (според марката). Иначе и аз заради последното му качвах последния фърмуер на двд-то, защото пишеше, че с него се оправял точно този проблем, ама няма разлика...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 19:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Дърпаш live cd с MHDD и тестваш HDD Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Петров
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 11:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако използваш diamond tools или други програмки от този род, при детектване на грешка в монтирания имидж се сменя режима диска в PIO. Аз работя с Power Iso и не съм имал подобни проблеми.
Върнете се в началото
Потърси "Лаптоп Toshiba PSL33E - проблем с контролера" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Лаптоп Toshiba PSL33E - проблем с контролера" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети