Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Авто аларма на Млад Конструктор
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
75twinspark
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 12, 2009 20:37    Заглавие: Авто аларма на Млад Конструктор Отговорете с цитат

Здравейте,на всички.
Искам да попитам отностно алармата, http://constructor.bg/shop/product_info.php?cPath=189&products_id=11911&osCsid=38b8707783d217a4f8853730f23ab8c2 ,
възможно ли е да се включи шоков датчик или подобен към нея и как?
Другото ми питане е отностно захранването на гсм-а,ако си има оригиналната батерия,платката е захранена с 12в,тя захранва ли гсм-а?,четох някъде че го прави на интервали
Idea
Някои има ли идея дали Сименс М50,ще работи коректно?,телефона досега го ползвах за подобна система в автомобил и нямам никакви забележки.
Относно централното заключване,и релетата 10V 120VAC ,който стават за тази работа,не ми е ясно как да вържа кабелите от машинките,ако може някои да ми помогне (благодаря)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
75twinspark
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 20:26    Заглавие: Авто аларма на Млад Конструктор Отговорете с цитат

Никои ли няма идея Sad
Върнете се в началото
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 20:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да стане, разбира се. Например, датчикът да управлява реле или с датчик, имащ реле на изхода. Когато искаш да използваш повече от един датчик, нормално затворените контакти се свързват последователно. Така при задействането на един от тях ще активира алармата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 22:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Е,да,ама на автоалармите контактите са нормално отворени,та трябва да се свържат паралелно :idea:Въпреки че от линка не става ясно как точно са организирани нещата.Няма ли някакво описание,.нещо по-подробно?А GSM-а най-добре да се включи без батерия,с един стабилизатор на 4,00V вместо нея.

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 23:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Има линк с описание. Предназначена е за работа с магнитен датчик за врата, на който при затворена врата контактите са затворени. Затова и препоръчах горното.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
75twinspark
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 18, 2009 20:36    Заглавие: Авто аларма на Млад Конструктор Отговорете с цитат

Значи оправих централното и всичко останало,с реле включих шоковия.
Обаче сега проблема ми е когато съм подал захранване директно от акумулатора на входа на шоковия, и на изхода на шоковия имам около 12в които ползвам за релето ,значи то е включило,при удар волтажа пада и релето изключва и активира алармата,да но значи то стои постояно включено ще грее което не ми се струва добра идея,също така когато алармата я изключа и подкарам колата шоковия ще си работи ,релето си цъка до безкраи.
Та какво да направя сега????,от къде примерно да взема + които е активен само при активирана аларма,и когато я деактивирам шоковия да огасва,или няква друга идея.
Поздрави, и благодаря на дотук отзовалите се
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 18, 2009 20:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Oх,до тук нищо не си направил!Това реле,ако е постоянно включено ще ти изпива акумулатора за нула време!Дето грее е най-малкият ти кахър!Дори и да намериш от де да изкараш 12V при включена аларма,за да захраниш шока,нищо не се променя,само дето релето няма да ти щрака като кастанети докато караш!Аз пак не разбирам нещо,ама нейсе....Защо не си купи една автоаларма за да не си отваряш работа?Вероятно те блазни мисълта,че GSM-а ще ти звънне,ако се задейства джаджата.И какво от това?Де да знам,сигурно има начин да се оправи това,ама тъй от дистанция....Впрочем,я опитай да свържеш това реле между +12 и изхода на шока.Изхода би трябвало да е отворен колектор и при задеиствие да ти излезе маса там,т.е. релето ще се включи,когато шокът се раздразни Laughing и към алармата ще включиш НЗ контакт на релето.Ама пак остава въпросът със захранването-да намериш +12 само при включена аларма..........

Върнете се в началото
75twinspark
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 18, 2009 21:13    Заглавие: Авто аларма на Млад Конструктор Отговорете с цитат

Приятел 3г имам аларма с гсм комуникация,а предполагам знаеш навика какво е.
Другото което е че нямам нужда от обикновена аларма за мен тя е абсолютно излишна,не ме блазни нито каско нито нищо.
Та по въпроса с алармата Very Happy
сега се сетих че маи имаше някакви шокови които не се захранват,ами бачкат на електомагнит ли какво беше непомня
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 19, 2009 7:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не съм чувл за такива,дето не се захранват.Електромагнит,клатиш го и ти дава някакъв сигнал-така е.Но изобщо това сигналче не е достатъчно,за да задействаш с него крайно устройство.Поразгледай модула и виж някъде не то ли излиза напрежение,след включване на алармата,което да може да ти захрани шока.Предполагам ползваш реленце с малък ток на включване Idea http://www.electronicsdesign-bg.com/ Тук можеш да поразгледаш какво друго прави фирмата.произвела твоя модул и да се свържеш с с тях да ти помогнат с допълнителна информация.Няма да ти откажат!

Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 19, 2009 13:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Авто аларма на Млад Конструктор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Авто аларма на Млад Конструктор" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети