Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
По високоволтов аналог на MC33063A ?

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Чет Ное 12, 2009 0:31    Заглавие: По високоволтов аналог на MC33063A ? Отговорете с цитат

Някой имали идея? Въпросния е до 40В мен ми трябва поне още 20-30 отгоре ? Rolling Eyes Благодаря Smile
petromaniq66
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Ное 12, 2009 9:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Вероятно ще ползваш външен ключ.Идеята е да навиеш в/у дросела помощна намотка, която да ти "вади" от захранващото напрежение - така ще се запази коефициента на ефективност на конвертора.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Edesign
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 12, 2009 10:09    Заглавие: Отговорете с цитат

разгледай продуктите на Power Integration с тази стара схема няма да може да стане
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 12, 2009 23:26    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз мислех с 2 ра намотка но няма как, тъй като ще се ползват фабрични дросели..Но мисля да пробвам да го изправя еднопътно и да го филтирам напрежението от дросела, а първоначалния пик да е от захранването.. Както при АТ захранванията Smile. Попринцип се ползва външен транзистор но идеята ми беше да не се ползва и да се намери аналог. За да стане по-просто.... Мисля да пробвам с VIPer12a/22a но незнам как ще се държат при ниски захранващи напрежения тъй като съм ги виждал директно на 150V да работят.
petromaniq66
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 0:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ти пречи да си навиеш един нефабричен тороидален. Помощнaта може да е от проводник ф 0.1 mm.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 1:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Градски не е въпроса в навиването то аз за теста ще го направя. Smile Но трябват бройки... а това няма да стане бързо Sad Другата седмица ще взема да се позанимая, че сега има други неща за вършене. Но мисля да пробвам и варянта с ценер да го стабилизирам само за чипа... То всичко ще стане ясно като се направят няколко постановки.
Edesign
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 7:39    Заглавие: Отговорете с цитат

аз все пак съм на мнение да използваш power integration правил съм доста неща с тях изобщо не са капризни и всички части и бобини има в комет:

- например до 3W можеш да използваш LNK304, тази схема ако изходното е 5 волта работи дори от 24 входно. Използва се бобинка като при 33063
http://www.powerint.com/en/products/linkswitch-family/linkswitch-tn

- ако работиш с над 85 волта до 18W изход можеш да използваш TNY268 за него в комет има и траф

- а иначе специализираната серия за индустриално напрежение от 36 до 75 в е:
http://www.powerint.com/en/products/dpa-switch-family/dpa-switch
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 17:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Meрси сега ще ги разгледам Smile
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Ное 14, 2009 19:50    Заглавие: Отговорете с цитат

На нашия LAN точно с такива 34063 свалят захранването от 60V на 3,3V или колкото там се храни свича.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 16, 2009 22:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Подкарах я с външен транзистор без проблем си вади 5В 3А колкото ми трябва.. 10W товарни резистори направо ги пали и не помръдва напрежението.Направих я да се захранва от вторичното напрежение..Обаче има проблем с началния ток т.е. нали трябва да се пусне от първичното напрежение за момент за да разклати чипа. Е през резистор го правя като има ценер който ограничава на 13В напрежението на чипа. Но явно има доста голяма консумация тоя чип и не иска да запали през голям резистор (20 тина килоома). Сега забелязвам в PDF на на 3843B с който мислех да почвам, че там има написано "Low Start-Up Current (<0.5 mA)" Което е доста добре в моя случай само, че тя пък е за мосфет транзистор предвидена и незнам как ще е с биполярен Smile
Потърси "По високоволтов аналог на MC33063A ?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "По високоволтов аналог на MC33063A ?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети