Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
микрофон за комп
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 9:35    Заглавие: микрофон за комп Отговорете с цитат

бихте ли ми дали схема за микрофон за комп правих 1 /с електретен микрофон/ ама нещо не стана
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gelkov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 12:47    Заглавие: Отговорете с цитат

За какво точно става дума? С обикновен микрофон по принцип става.Аз ползвам микрофон от един стар магнетофон (мисля че беше полски), но аз не го ползвам професионално.Оточни за какво точно ти трябва, иначе и с електретен съм си правил, но .... не знам пусни малко повече инфо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 12:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябва ми да си говоря през интернет не за нещо професионално . Доколкото разбирам входа за микрофон на звуковата карта има около 50мВ входна чуствителност затова от този вход има и +5В за захранване на микрофонен усилвател така че немога ли да ползвам какъв да е микрофон +предусилвател за него и така да го вържа към компа
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 13:01    Заглавие: Отговорете с цитат

rusin, сигурно ще ти прозвучи тривиално, но защо не си купиш за няколко лева?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gelkov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 13:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Човече на саунд картата има вход "микрофон" на които се слага директно микрофон няма нужда от предусилватели.Директно го включваш и става.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 13:09    Заглавие: Отговорете с цитат

RC не ми е за парите просто братовчед ми е в испания и си пишем та 1 вечер от писане "ме заболяхя "прастите и извартях набарзо 1 схема за 30мин. щото имам стари тиливизори , музик.уредби и др. та частите не са ми проблем ама нещо не трагна та затова
Върнете се в началото
showMANiak
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 13:10    Заглавие: Отговорете с цитат

gelkov написа:
Човече на саунд картата има вход "микрофон" на които се слага директно микрофон няма нужда от предусилватели.Директно го включваш и става.

Аха
Поне моя когато му видях сметката имаше само едно микрофонче вътре и нищо друго.
Остава въпроса дали е обикновен електретен или с вграден усилвател с полевак Rolling Eyes
gelkov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 13:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Повечето микрофони които съм прецаквал са били комплект със слушалки и ги ползвах за правене на малки записи.Като се замисля сега се сещам че са електретни. Използвал съм ги в някои пробни схеми, но какво има вътре не знам със сигурност.Чувал съм че има полеви транзистор и това ми звучи правилно.Мисля че повечето микрофони за компютър са такива, но става и с обикновен микрофон
Върнете се в началото
Rockton
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 14:09    Заглавие: Отговорете с цитат

става всякакаква микрофиона капсула,динамична,електретна,кондензаторна! динамичната и електретната ,включваш директно(без да бъркаш изводите!) а кондензаторната има трети извод-захранване,от +1.5 v. do 3.0 v.!! Idea
...най лесния начин е да си купиш едни слушалки с микрфон, за комп!
струват 3,50 евтините и 20=25лв.марковите!
Ако имаш път към моя град ,ела да ти ПОДАРЯ, един джоб капсулки за микове Very Happy Very Happy Rolling Eyes
Малийй , толкова писане за такава глупост, тцтцтцтццццц Embarassed
TEO_TRIAL
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Мар 27, 2005 21:30    Заглавие: Отговорете с цитат

значи нов см в бранша ама имах едно старо касетофонче което можепе да записва Smile. от него си свалих едно микче запоих му една моно бухичка Embarassed ръчнах го в червената букса на саунд картата и зе 4е тругна!!! а за основа ползвх основата на една стара макара. и са си баца без проблеми, лафим си с сите фр през скъпе Razz
Модерирано от RC
При следващите си мнения бъди така добър да използваш по-нормален език на общуване. На по-голямата част от участниците тинейджерската възраст е отминала.
Върнете се в началото
Потърси "микрофон за комп" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "микрофон за комп" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети