Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Купувам брояч

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Данаилов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 9:27    Заглавие: Купувам брояч Отговорете с цитат

Здравейте търся да си закупя брояч на минути,който да ми отчита колко време работи една машина и да запомня отчитаното време като го сумирва.Има такива механични ,но проблема при тях е ,че когато отчитат минутите ги брой със стъпка 1/10h или едно завъртане на брояча е равно на 6 мин, а на мен точно минутите ми са важни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 9:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Каква трябва да е точноста ? Защото ако не е висока е елементарно за изпълнение с обикновен механичен брояч и таймер.
Данаилов
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 14:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Ноел и аз се сетих за този вариант и като се замисля май така ще го направя.Целта ми е да контролирам колко време работи един уред.Работата е ,че времето в което утреда работи е различно 5- 30мин.А на всеки 600 часа трябва да му сменям консумативите.Също така искам да знам през деня колко е работила машината.
Има и друг вариант,ако си намеря програмируем часовник с релеен изход и памет мога да го използвам за управление.
Върнете се в началото
hshop
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Кнежа

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 19:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеш да си направиш елементарен брояч с индикатори TIL307 идр. от този род,катоим подадеш импулси от генератор.Схеми на генератори-колкото искаш-на теб специално ти трябва на една минута.Вкарваш този импулс в тила и той започва да брои,и същевременно показва отброеното.Можеш да си направиш два брояча-единият с натрупване а вторият да показва времето на моментната работа.Към цялата тази история трябва да се прибави и подходяща логика,в смисъл-пусково ключе,нулиращ импулс за втория брояч и др. такива.Ако се по разровиш за тила-ще видиш,че не е много трудно да сглобиш брояч в него си има всичко!Сега се сетих-в някой от броевете на М.К. имаше брояч-потърси на сайта на МК.Успех!!!
Върнете се в началото
Данаилов
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 23:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок.Благодаря за вниманието.
Върнете се в началото
Потърси "Купувам брояч" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Купувам брояч" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети