Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Компресор

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Zealot
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Нед Мар 20, 2005 20:55    Заглавие: Компресор Отговорете с цитат

Търся интегрална схема изпулнявашта функцията "компресор".
(Когато на входа на чипа се подава различно ниво звук, на изхода излиза еднакжо ниво. Например като се превклучват каналите на телевизора звука излиза по слаб или по силен.Искам нивото на звука да се оеднакви.)
Някой знае ли името на интегралната схема или от каде да я купя?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Мар 20, 2005 21:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако това което го искаш имаш намерение да го приложиш в телевизор - то забрави или поне се опитай да кажеш по-точно какво точно искаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Нед Мар 20, 2005 22:46    Заглавие: Отговорете с цитат

на кабеларките звука е с различно ниво на различните програми.човека явно иска като превкючва от канал на канал звука му да е еднакъв на всяка програма и да не бута изобщо volume-то Twisted Evil .но не ми иде мисъл това как ще стане въобще Rolling Eyes
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 7:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е невъзможно но е малко трудно за реализиране. Първото което ми идва на ума е изправяне и следене на изходния сигнал на НЧУ . След него , инвертиращ усилвател който да влияе на входа за регулиране на силата на звука , а изхода за регулиране да задава нивото около което ще се варира. Незнам да има готова такава схема / всъшност сигурно някъде съществува / и без сериозни познания в областа на електрониката и много работа , трудно ще се направи.
Zealot
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 20:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми продават се такива чипове специално за телевизори но не знам от каде да купя.
Новите модели телевизори си я имат тази опция вградена.
Върнете се в началото
Zealot
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 22:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Noel тая схема я имам в книшка от преди 10 години. Аз търся готова интегрална схема - във всеки нов телевизор я има но не и знам как да намеря
Върнете се в началото
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Вто Мар 22, 2005 7:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Zealot написа:

Новите модели телевизори си я имат тази опция вградена.

При тези които може да се регулира нивото на звука за всяка отделна позиция се използва не схема а друг начин. Силата на звука се запаметява за всяка отделна позиция в паметта и когато собственика превключи позицията съответно нивото на усилване е различно
Потърси "Компресор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Компресор" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети