Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Teлефон с много входове

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
milkobrest
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 17:02    Заглавие: Teлефон с много входове Отговорете с цитат

Здравейте,Колеги. Проблема ми е следния: на бюрото си имам 6 телефона и няма място за друго. Телефоните ми са АТЦ от различни учреждения и са цифрови- общо взето с едни параметри като захранване, повиквателно напрежение и т.н. Трябва ми нещо като централка, пултче или друго подобно, в която да ги включа всичките, a изхода да го хакна в един най-обикновен телефонен апарат с тонално номеро набиране. Общо взето един телефон с няколко входа с индикация за всеки вход за да виждам все пак от къде ме търсят. И като вдигна слушалката за да избера нечий номер- да си натисна бутончето за едикоя си линия и да избера номер от съответната централа. Предварително казвам че ако става дума да се дават стотици левове мога да си закупя такава централка, но искам малко моделизъм - като едно време в час по ТНТМ Cool Smile Искам , ако може, схема или идея или акъл или каквата и да било помощ по проблема.
Благодаря на всички. Скайп milkobrest
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bvgdzk
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВАРНА

МнениеПуснато на: Съб Окт 17, 2009 2:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей колега.Моли се тъси изрови интеграла МС8870спряна е от производство преди повече от 10г./.Седна такава и няколко периферни елемента проблема ти е решен.Разработил съм и почти готов с такова устройство .Но за съжаление мога да ти дам само подробна информация за този чип и но на руски.Ако те интересува нещо пиши.

Последната промяна е направена от bvgdzk на Съб Окт 17, 2009 15:53; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
teodor_dj
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 17, 2009 2:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не би да става въпрос за CM8870 - DTMF приемник/декодер/? Ако е така, лесно е да се намери - например в Comet - MT8870, а и на други места я има.
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Съб Окт 17, 2009 11:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де с един превключвател от тези който бяха на рейка и имат N на броий бутони.При който като натиснеш един друг се изключва.И допълнителен звънец(опция) + индикаторни лампи на всяка линия.Примерно с глим+резистор или със светодиоди.Няма ли да ти свърши работа Smile Ще стане малко и без допълнително захранване.
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 17, 2009 17:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Идеално го измисли ,и мен ми се въртеше нещо такова в главата ,но DJ69VN го написа най-точно - перфектно решение в една малка кутийка !
Върнете се в началото
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Съб Окт 17, 2009 18:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Естествено това е най-простото.. Може да се направи с релета,малко TTL ки и бутончета. Съответно и повече екстри но става по-голямо, ще иска захранване респективно ще е зависимо от него при спирането на тока което става доста често за разлика от преди 10 тина години.И няма да е толкова дурако устойчиво.
Потърси "Teлефон с много входове" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Teлефон с много входове" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети