Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Писане на софтуер за PIC

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kukata
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 11:28    Заглавие: Писане на софтуер за PIC Отговорете с цитат

Здравейте, понеже съм любител на електрониката но не толкова добър в програмирането се обръщам към вас за помощ. Схемата е тази http://parktro.hit.bg/sch.JPG но не мога да напиша софтуера към нея. Идеята е при подаване на напр. на входа на 1 транзистор /при замасяване на краче 2 на пика/ светодиодите да започват да мигат но по определен начин. От 0% до 100% и до 0% единия светодиод и после другия пак от 0% до 100% и до 0% но това да става за 0,5 сек едната верига и другата после пак така за 0,5 сек - общо от спряло до спряло положение за 1 сек да се обходят и двата светодиода.
Докато е замасено крачето да достигат до 100 % но при прекъсване на масата или съответно + към транзистора да започнат така
Вместо да достигат 100% премерно 1 верига достира до 0-97-0% , втора 0-95-0% първа 0-90-0% и така за около 30 цикъла да стигат до затихване на 0 но цялото това достигане до определения процент да става за 0,5 сек за верига, / а не например 0-10-0% да става за една-десета от времето което би достигнало до 100%/ Прави се със някаква PWM -pulse weight modulation мисля-има разни схеми за трицветните RGB диоди да се управлява яркостта по този начин но там има гореспоменатия проблем че достигането на яркоста става с една и съща скорост и когато стига до 100% става за 1 сек а при достигане на 10% става за 0,1 сек което дава ефект на ускоряване на миганията накрая при затихването -а аз не бих искал така/ просто 0,5 сек да е константа 0% - някакво число% - 0%Бих желал да мога тези проценти да си ги задам сам в зависимост от това как би ми изглеждало най добре-независимо дали във асемблерския фаил да ги има в десетичен вид или със някакво инсъртване на друг фаил със стоиности. И накрая при подаване пак на напр на входа на транзистора да се прекъсва цикъла до където е стигнал и да започва от начало със светването на 100% на съответната верига. Ако някои би могъл да ми помогне със софтуера ще съм му много благодарен.Знам че това би изисквало време а времето е пари Very Happy но ако има някои който да се занимава може да се свърже с мен да се разберем за цена или да доуточним ако има нещо неразбираемо. Явно тук в Бургас програмистите са дефицит или работят за много пари за други проекти но се надявам да намерите време за един ентусиаст на микроконтролери.

п.с Ако ще се нареждаме от рода "защо не научиш пика и да си го направиш сам"- ще ви отговоря сега и да го направя сам наи много до не доизкусуря нещо и програмата да ми забива след 2 часа работа не си струва нервите-все пак не може да разбираме от всичко...
Благодаря ви предварително.

Последната промяна е направена от kukata на Пет Окт 16, 2009 12:47; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
madjurov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Окт 15, 2009 21:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Два часа ли?! Да не е два месеца?
kukata
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 16, 2009 12:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Два месеца пак ще е много добре , ама не е добре да го прави въобще. Не и поне породено от софтуерна грешка каквато бих допуснал аз със сигурност. Затова се обръщам към вас за помощ. Някой може ли да помогне. Question
madjurov не си ме разбрал правилно имах предвид програмата да забива след 2 часа. А не че ще е правя 2 часа . Де да можех ..... Very Happy
Върнете се в началото
kukata
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 25, 2009 21:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Програмата е написана.Мерси за помощтта
Върнете се в началото
Потърси "Писане на софтуер за PIC" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Писане на софтуер за PIC" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети