Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с мрежова карта RTL8139D
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 15:56    Заглавие: Проблем с мрежова карта RTL8139D Отговорете с цитат

RTL8139D - допреди 1 час работеше - в смисъл имаше интернет и мрежа, после поглеждам компа и няма интернет. В мрежата в момента имаше още един компютър и има достъп до него, обаче до рутера няма - както и пинг. Поставих друга - същата и се оправи. Какво може да е причинило тоя проблем? То е ясно, че е от мрежовата карта, но как така има мрежа, но не и интернет?
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 17:06    Заглавие: Re: Проблем с мрежова карта RTL8139D Отговорете с цитат

Ако другата която си сложил е друга марка - може да се е омазал драйвер.Ако е същата може и хардуерен проблем все пак не говорим за кой знай каква карта (нищо лично Smile ).Пробвай с това : http://www.softpedia.com/progDownload/XP-TCP-IP-Repair-Download-20620.html Ако не е хардуерен проблем разбира се Smile. Мрежа ако има и няма нет причините може да са няколко :
-няма гейт
-няма DNS
-омазан win
-ограничение от доставчика
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 17:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Двете карти, които поставям са абсолютно еднакви и при размяната им не правя никакви настройки. Ще видя, ако имам време да пробвам това, изпратеното, но като, че е хардуерен проблем, само това, че все пак има някаква мрежа ме учудва. Иначе картата е никаква, наистина, пиша само за да видя някой имал ли е нещо подобно като проблем и до какъв извод е стигнал. А тя си работеше допреди това напълно коректно - монтирал съм я нова преди около година и не е имало проблеми с нея. Не знам дали може да има значение това, че малко преди да забележа, че нета на тоя комп е спрял, пуснах по безжичната един лаптоп. И да поясня - всички компютри в мрежата ми се свързват към един рутер, който има и безжична мрежа.
Mario-G
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 18:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имах подобен случай с един лаптоп с вградена мрежова. И тя така имаше връзка с рутера, който е с половин метър кабел, но нямаше интернет. Беше изгоряла от светкавица, заедно с разп. табло на доставчика, но си играх един час, докато накрая видях, че светодиода за включена мрежа свети дори и когато няма включен мрежов кабел. Иначе и мен ме заблуди това, че все пак има някаква мрежа, но след преинсталиране на драйвера, вече даде проблем с нея и спря да се разпознава дори и под линукс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 18:27    Заглавие: Отговорете с цитат

То от светкавицата.. да стават такива чудеса Smile Но ако тази не е удряна.. виж пак да не си сложил на 1 и също IP на 2 компа.Както и имали следене по мак адрес тоя рутер ? Rolling Eyes Има много яки интелски по 5-10 лева Intel pro 10/100 се водят из фирмите... За дома са незаменими пред тези пък да не говорим че имам такива и на няколко рутера и си носят доста на бой Smile
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 18:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Сложи я тая дето не работи на 10.0 Mbps да видим дали ще работи.
Mario-G
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 18:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега се сетих и за друг случай със същата мрежова - Rtl8139. Уж чисто нова и работи и пак нямаше интернет, филтрирането от доставчика беше по мак. Иначе е възможно и да е блокирана от настройките или са се омазали, защото макар и еднаква марка, настройките им се помнят отделно по ID и може да са различни. Най-сигурно е да се пробва на друг компютър.
Върнете се в началото
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 19:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, и аз си мисля, че пробата на друг компютър ще е най- показателна. Ще го направя при първа възможност и ще пиша пак. Иначе ми идва идеята да сменя MAC адреса, но тая е такава, че без допълнителна програма не става - а има модели, които позволяват директно от Properties да им се сменя MAC-a. Може би и трика с промяна на скоростта на 10 ще свърши работа, но и него не съм опитвал - ще го имам предвид...
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 19:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди много години бях ползвал една подобна на тази http://3d2f.com/screenshot/18-464-change-mac-address-amac-free-screenshot.shtml програмка но май сега са платени.... Sad
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 19:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е филтрирано по МАС адрес- нали с ДРУГАТА работи Wink , а и си СЛЕД рутер.
Аз залагам, че ако сега върнеш старата, пак ще работи.
Върнете се в началото
Потърси "Проблем с мрежова карта RTL8139D" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с мрежова карта RTL8139D" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети