Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Въпрос за централно заключване на автомобил
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
exposeexpose
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Окт 07, 2009 20:26    Заглавие: Въпрос за централно заключване на автомобил Отговорете с цитат

Здравейте!
Възможно ли е да се смени само управляващият модул за централното заключване? Евентуално дали се продава само модул и как да разбера дали е съвместим с машинките ми? Централното е някакво китайско /поставяно е допълнително/ , алармата е заводска и мисля, че тя управлява централното.
Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Сря Окт 07, 2009 20:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами нов модул струва почти колкото нова аларма.Защо искаш да сменяш управляването на машинките?Ккава е идеята?

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
exposeexpose
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Окт 07, 2009 20:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами искам да сменя модула който задейства машинките понеже изгърмя Very Happy /той е самоделно направен или отремонтиран/ и в момента частично работи едната от две машинки. По принцип мисля на майстор да я нося но все пак реших да разуча дали няма такъв вариант, ако не е много сложна процедурата де.
Върнете се в началото
dimitrov_ivo
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: VARNA

МнениеПуснато на: Сря Окт 07, 2009 21:06    Заглавие: Отговорете с цитат

по добре я занеси на майстор за да няма проблеми Idea
Nikolai_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Сря Окт 07, 2009 21:55    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип не е нещо кой знае какво особено ако машинките са ел.(не е вакуумно заключването) ама наистина по-добре я занеси на майстор, щом не си сигурен какво правиш ... Wink
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 08, 2009 17:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Модулът едва ли е изгърмял,ако работи частично-както разбрах едната машинка работи,а другата-не.Най-вероятно проблемът е в самите машинки.Много лесно се проверява това с пробна лампа на 12 или 24V.Свързваш я към двата кабела на машинките и включваш.Лампата трябва да светне за около 1 секунда.После изключваш,отново лампата трябва да светне.Просто при включване и изключване се инвертира поляритета на захранването на машинките.Ако това се получи-нови машинки.Най-вероятно там е проблемът!

Върнете се в началото
exposeexpose
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 09, 2009 11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Машинките съм ги пробвал направо на захранването- здрави са/поне бяха до скоро/. Понеже модулът ми висеше из под таблото и при постоянноро му натикване под него в един момент изгърмя и от тогава започнаха проблемите. Същевременно след като завъртя ключът при изгасяне на двигателя се опитва многократно да отваря. Работещата машинка не иска да сменя поляритета. Всъщност мисля, че моят модул представлява 2 реленца със няколко кондензатора които точно те изпушиха.
Върнете се в началото
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Пет Окт 09, 2009 21:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами цял комплект 4бр. машинки и кутията с релетата струва 12лв. взимаш един комплект и почваш със смяната на детайлите.
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 13:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Комплектът от 12 лева работи максимум 12 дни Twisted Evil Машинки под 7-8 лева броя са пълни боклуци.Не че и те не са (8-10 лв.),но поне карат повечко.Много е важно когато се монтират машинки,това да стане така,че да няма странично натоварване на палеца.Знам,че е много трудно понякога това да се направи,но не е невъзможно!Страничното натоварване много бързо съсипва червячната предавка и съм имал случай на пълно блокиране по средата на хода.Модулът не може да получи сигнал за крайно положение,релетата остават включени и познай какво става...Ако алармата ти е наред,можеш да управляваш машинките само с нея,без техния си модул.Но първо провери дали наистина са работещи.И ги пробвай дали дърпат при затворени врати Idea
А,още нещо,фактът,че при гасене на колата има многократни опити за отключване ме навежда на мисълта,че или машинката не може да изтегли палеца до край,или е монтирана така,че изтеглянето му в крайна позиция да се възпрепятства от заключващият механизъм на бравата.Намери кой от двата проблема е при теб,за да можеш да прецениш какво трябва да направиш Idea

Върнете се в началото
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Нед Окт 11, 2009 21:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи за мен лично всичките машинки са едни и същи боклуци. Тези от 12лв. дето последно съм купувал се въртят по оста си на 360 градуса и по лесно се пасват и така не се натоварва червяка и си работят добре. На всяка машинка преди да я монтирам задължително запоявам всяка кабелна обувка за да нямам дертове после.
Потърси "Въпрос за централно заключване на автомобил" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Въпрос за централно заключване на автомобил" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети