Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Fiat Punto CD BP2375 - CANCHECK и странно стартиране.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
fugata
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: около Монтана

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2009 6:57    Заглавие: Fiat Punto CD BP2375 - CANCHECK и странно стартиране. Отговорете с цитат

Blaupunkt 7 642 375 316
CPU- D70F3079AYGC
Mem- ST95320, 25P10

Познат си купува Пунто, но с липсващ касетофон. Свалят му същият от друго (катастрофирало) Пунто, защото държи всичко да си му е точно. До тук добре, започват проблемите.

Оказва се, че сваленото радио е привързано към колата.
Когато го включил, на дисплеят изписало CANCHECK, демек - "ЧЕСТИТО"!
На буксата за радиото на колата, кабелите CanA и CanB липсват. Явно не е предвидена за тази екстра.

За първи път си имам работа с подобно радио, ако знаех че е такава мъка... Evil or Very Mad
По някакво щастливо стечение на обстоятелствата, попаднах на човек, който ми оправи бинчето в 95320. Записах го и радиото тръгна, дори и кода го беше махнал.
Когато го монтирахме, трябваше да изгаси габаритите или да запали колата за да включи. Това ме озадачи, но него това го устройваше и каза че няма проблем. Като си тръгнал, на всяко включване на мигачи, започнало да се вкл.-изкл. в такт с мигача. На другият ден въобще и не включило...
С друго радио няма подобни проблеми, така че едва ли в колата е причината.
Оставих го около месец да отлежи и сега отново го подемам, ама с малко ваша помощ.

Това което ми е ясно след пробите с ТЕС и оглед на платката е:
- Имаше окислявания на куплунга, който е връзката между основната платка и платката на дисплеят, а също така и на платката за буксите (захр., говорители). Всичко съм премахнал чрез отпояване и щателно измиване.
- Слагам на ТЕС-а 12,6 В. и включва. Консумация около 0.5А. След около минута-две, започва да мига (вкл.-изкл.), докато изгасне дисплеят окончателно. При това положение, като натискам ON/Off, консумацията се изменя от 0.35А до 0 и обратно при следващото натискане. Покачвам на 13.2... свети още известно време и отново... отиваме на 14.4, същото положение. И така до 16 волта. На това напрежение работи, колкото го оставиш дълго. Като престои една нощ без захранване - отново същата история.
- Изводът за 12-те волта, които се управляват от контактният ключ не се използва. Отива до два смд елемента, които не са залепени. Те пък имат връзка с няколко транзистора. На колекторът на единият от тях се появява напрежение точно 12.6, когато включи... независимо с колко съм го захранил. Интересното е, че на другите му два няма, никаква разлика.
Схема не успях да му намеря Sad , а и не успях да го прозвъня. Подавах му на колектора и външно през резистор - не иска.

Възможно ли е от грешен запис да е проблема, или има нещо което пропускам?
Предположих, че има някаква схема за следене на напрежението в инсталацията на колата, в случай че динамото откаже... Rolling Eyes , ама това от безисходицата в която съм. Стаб. захр. напрежения са: 9В, 5В и 3.3В. Те не се променят въобще - стабилни са.

Ще съм доволен на идеи, как да се справя с туй нещо, като изключим тази, до която и аз съм стигнал... Cool
16 волтов акумулатор по поръчка. Shocked

Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
omegata
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2009 8:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не качиш оригиналния дъмп да го разгледаме,може и с нещо да помогнем.Но ни трябва оригиналния не дъмпа дето са ти го дали.
fugata
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2009 8:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам достатъчно мнения, поради това не го приложих и него.
Ако е нужен, качил съм го ТУК
Два файла са, единият е с понито, другият с Испрог.
Това е оригиналният, като го сравних с този дето ми го върнаха, имаше разлика само в две от клетките.

Exclamation Arrow Друг път качвай във файлообменника или на някое по-смислено място,като нямаш необходимата бройка Exclamation Никой не е длъжен да чака едиколко си секунди Exclamation

Последната промяна е направена от fugata на Вто Окт 06, 2009 9:53; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2009 8:45    Заглавие: Отговорете с цитат

100% не е дъмп.Щом е текло вътре има още окиси и разядени проходни отвори.
fugata
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2009 10:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно където бяха окисите няма проходни отвори. Както казах бяха предимно на връзката с дисплея - отлепял съм ги от платката и зачиствал, контактите също. Под напрежение съм мерил и от двете страни. Прозвънявал съм и с уреда.
Второто място беше на клемореда с буксите - свалял съм го и него.
Като разлепях, мирисът беше нещо от рода на прах за пране, течност за чистачки... Rolling Eyes
Прави ми впечетление, че на извода CanA има 3.1волта, а на CanB - 2. Не знам това нормално ли е? Толкова си е и когато си работи.

п.п. оправих линка, че от училище още, имам стрес към червеният цвят в тетрадката ми... Wink
Върнете се в началото
Потърси "Fiat Punto CD BP2375 - CANCHECK и странно стартиране." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Fiat Punto CD BP2375 - CANCHECK и странно стартиране." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети