Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
ТДА4601 -менте или пък аз съм менте техник ??
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 16:31    Заглавие: ТДА4601 -менте или пък аз съм менте техник ?? Отговорете с цитат

Колеги преди 10 дни ми донесоха Grundig с захранване с ТДА4601. Констатирах че е дефектна схемата като взех от друг телевизор и захранването тръгна.Тъй като нямаше на магазина схема го оставих да чака.Вчера взех две схеми от магазина и направо запоих едната но захранването не тръгна.Сложих цокъл слагам и другата и пак неще.Отивам в магазина и взех всичките 9 броя да ги пробвам Нито с една не тръгна.Какво забелязвам като меря .На 9 краче захранването не е10-12в а първоначално е около 30 и постепенно след около една минута пада на 10-11в.Значи нещо вътре в схемата не е добре според моите науки.За мене серията не е добра а цената е солена 8.60лв.
Въпроса ми е следния . Може ли с някаква химия да изменя нещо та да тръгнат тия схеми и някой имал ли е този проблем ?Или пък аз съм менте техник ??
kaloyan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 16:40    Заглавие: Отговорете с цитат

пробвай да намериш руска от тях не съм срещал менте.колкото до химия едва ли.от TDA4601 ми е пушала главата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Noel
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив Skype - Noel1960

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 16:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Не си виновен ти приятелю Smile Грешката ти е че си искупил всички схеми Smile ментета са Smile
Потърси TDA4601D те са с крачета от двете страни. Отдавна слагам само тях като изправям крачетата и слава богу нямам проблеми .

Успех!
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 16:45    Заглавие: Отговорете с цитат

в момента на пазара всичко що е tda4601 е боклук. Mad така че проблема едва ли е в теб. Laughing
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 16:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Само за сведение съм купил две.С магазина се разбрах да пробвам и другите и ако не тръгват то и тия двете ще ми платят.Сега ще чакам да дойдеизправен телевизор с такава схема и на него да ги пробвам в присъствието на магазинера.
Joniks-serviz
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: България-Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 16:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Голяма грешка , че си ги купил всичките.Той за това е имал толкова много защото са менте ! Twisted Evil
РЕМОНТ НА ТЕЛЕВИЗОРИ,LCD,PLASMA,АУДИО И ВИДЕО,ЛАПТОПИ- ТОТАЛЕН РЕМОНТ,ИГРАЛНИ КОНЗОЛИ- X-BOX,PS3, BGA-REBALLING,КОМПЮТРИ И ПЕРИФЕРИЯ,LCD МОНИТОРИ,GSM,ДИГИТАЛНИ ФОТОАПАРАТИ,ВИДЕОКАМЕРИ,МИКРОВЪЛНОВИ ПЕЧКИ, КЛИМАТИЦИ, ЗАРЕЖДАНЕ НА АВТОКЛИМАТИЦИ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
i_van
Гост

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 17:31    Заглавие: Re: ТДА4601 -менте или пък аз съм менте техник ?? Отговорете с цитат

коцев написа:
Колеги преди 10 дни ми донесоха Grundig с захранване с ТДА4601. Констатирах че е дефектна схемата като взех от друг телевизор и захранването тръгна.Тъй като нямаше на магазина схема го оставих да чака.Вчера взех две схеми от магазина и направо запоих едната но захранването не тръгна.Сложих цокъл слагам и другата и пак неще.Отивам в магазина и взех всичките 9 броя да ги пробвам Нито с една не тръгна.Какво забелязвам като меря .На 9 краче захранването не е10-12в а първоначално е около 30 и постепенно след около една минута пада на 10-11в.Значи нещо вътре в схемата не е добре според моите науки.За мене серията не е добра а цената е солена 8.60лв.
Въпроса ми е следния . Може ли с някаква химия да изменя нещо та да тръгнат тия схеми и някой имал ли е този проблем ?Или пък аз съм менте техник ??

Провери за всеки случай дали по веригата на кр.9 на 4601 няма терморезистор(веригата за първоначално "пускане").При дефектирал такъв,постави паралелно на него резистор около 7к/4-5W и пробвай смело.
Върнете се в началото
i_van
Гост

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 17:42    Заглавие: re Отговорете с цитат

Пропуснах да кажа,че е добре на кр.9 да има ценер за около 15V и да се добави още толкова капацитет към електролита на същото 9-то краче.
Върнете се в началото
hshop
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Кнежа

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 18:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Провери,дали охлаждащата пластина има 0 ома с краче №5-ако е така,схемата е менте-трябва да има 0 ома с краче№6!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 20:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги за мой късмет ми донесоха Паладиум с ТДА4601.Отпоих неговата сложих цокъл и в присъствието на магазинера ги проверихме отново.Нито една не тръгна.На някой на 9 краче първо имаше по 30в и постепенно падаше а на някой направо имаше по 2-3 волта. Но като си сложа тази която си е на телевизора то всичко си е нормално.Това иде да покаже че всичко около схемата е нормално и съпротивления и кондензатори.Магазинера не се поколеба взе си всичките и за цената на двете дето бях купил ще си взема други части от магазина.Вчера от другия магазин взех една схема и тя не тръгна но и тя е от тая серия като гледам надписа им.Те едва ли ще ми върнат парите но здраве дае При тях пък струваше 6.20лв. Тъй че и ментетата се продават на различни цени.В третия магазин вчера видях такава двуредова ТДА4601Д за 2.60 и в понеделник ще я взема да пробвам и нея.На първия магазинер му дадох номерата на руската схема да потърси от тях.
Потърси "ТДА4601 -менте или пък аз съм менте техник ??" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "ТДА4601 -менте или пък аз съм менте техник ??" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети