Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем: Samsung LCD SyncMaster 930BF ...

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Sawyer
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 04, 2009 12:00    Заглавие: Проблем: Samsung LCD SyncMaster 930BF ... Отговорете с цитат

Здравейте колеги,
Тази сутрин палейки компютъра, с незадоволство открих, че в десния край на матрицата на LCD монитора ми се е появила Бяла вертикална линия с дебелина 2 пиксела, която при отворен Internet Explorer се пада точно върху вътрешния край на слайдера на прозореца !

Понеже поназнайвам това онова за ремонтите като цяло, се моля, ако някой колега е открил Know How относно този проблем, да ми съпортва, ако има желание разбира се, за да не откривам топлата вода Rolling Eyes

Обикновено до сега не съм молил за помощ от това естество, но сега става въпрос за личният ми монитор ...

Решавал съм различни проблеми на повредени LCD монитори, които проблеми обикновено се крият в захранващия блок ... Имам известни съмнения, че и моят проблем се крие по захранване, защото вече разглобих и опипах лентовите свръзки на матрицата и платката за управление на матрицата, но лентата не помръдва ...
Утре ще сменя двата кондензатора 1000/16V и двата 1000/25V за да елиминирам всякакви съмнение относно неправилна филтрация на напреженията, както и профилактично ще сменя и 470/25 V, макар, че той никога не ме е бъзикал.
Монитора е на 3 години и малко ... и точно това ме кара да се ровя по филтрацията ...

В същото това време, в главата ми минават и мисли, противоречиви на посоката, в която размишлявам и точно това ме накара да поискам помощ от колега, за което благодаря в аванс на всеки отзовал се ...

Благодаря !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggg3
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: с.Дончево

МнениеПуснато на: Нед Окт 04, 2009 14:39    Заглавие: Re: Проблем: Samsung LCD SyncMaster 930BF ... Отговорете с цитат

Sawyer написа:
В същото това време, в главата ми минават и мисли, противоречиви на посоката, в която размишлявам
Никак не са лишени от логика мислите ти особено, ако те включват и дефект на матрицата или лоши спойки на платката и!
Върнете се в началото
Sawyer
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 0:01    Заглавие: Re: Проблем: Samsung LCD SyncMaster 930BF ... Отговорете с цитат

ggg3 написа:
Никак не са лишени от логика мислите ти особено, ако те включват и дефект на матрицата или лоши спойки на платката и!

малко по-горце моя милос написа:
... защото вече разглобих и опипах лентовите свръзки на матрицата и платката за управление на матрицата, но лентата не помръдва ...

Дефект на матрицата вече изключих, защото самата матрица запали с друго захранване и управление и лентата я нямаше

Но, благодаря за коментара
Върнете се в началото
bobykafe
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 0:33    Заглавие: Re: Проблем: Samsung LCD SyncMaster 930BF ... Отговорете с цитат

Sawyer написа:
...защото самата матрица запали с друго ... управление и лентата я нямаше
Wink
Върнете се в началото
мармот
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 1:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Това,че си я пипал,барал и т.н. принципно не значи нищо.Вече се разбра,че не е матрица,като изненадата си оставил за края.Та да ти се молим да ни кажеш и да се забавляваш с колегата.Това да ти прилича на форум към вестник "Стършел"?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 6:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е от захранването и от инвертора.То остава само една друга платка вътре Very Happy
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ggg3
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: с.Дончево

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 8:32    Заглавие: Re: Проблем: Samsung LCD SyncMaster 930BF ... Отговорете с цитат

Sawyer написа:
Но, благодаря за коментара
Аз не правя коментар, защото не съм коментатор а тв. техник с приличен опит в тая област и съм убеден, че така описания от теб дефект е дефект на матрицата, но е излишно да се спори. За теб остава истината за случая а за мен поуката!
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 8:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде стига толкоз "пипни ме тук,пипни ме там". Twisted Evil
Тя тая работа не е като "оная работа" и ако ставаше само с пипане.... Laughing
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 11:08    Заглавие: Re: Проблем: Samsung LCD SyncMaster 930BF ... Отговорете с цитат

Sawyer написа:
Know How . . . . . съпортва

Аман . . .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Потърси "Проблем: Samsung LCD SyncMaster 930BF ..." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем: Samsung LCD SyncMaster 930BF ..." в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети