Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TV PANASONIC TX-21K1T проблем с STR58041
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост

МнениеПуснато на: Чет Мар 17, 2005 12:18    Заглавие: TV PANASONIC TX-21K1T проблем с STR58041 Отговорете с цитат

колеги STR58041 .вдига свръх напрежение и гори ценера за 160 волта.Също бе изгоряла и вертикалната интегралка LA7840 и по THO има студени спойки бе изгорял и демпферния диод на високоволтовия транзистор .след подмяна на всичко телевизора пак не се пуска от STR се чува нискочестотен звук вдига до към 90 волта там дето трябва да е 125 изключва телевизора и стенбай диода мига иначе STR не гори .След повторно включване пак така се получава .Може ли някой да помогне:-)?
Върнете се в началото
venelin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Zlatograd

МнениеПуснато на: Чет Мар 17, 2005 12:50    Заглавие: Отговорете с цитат

има един smd транзистор на токовата защита, провериго
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
venelin
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Zlatograd

МнениеПуснато на: Чет Мар 17, 2005 12:57    Заглавие: Отговорете с цитат

освен това ако не тръгва развивката , откачи тхо и закачи лампа и виж да ли тогава захранването заработва нормално
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 18:43    Заглавие: Отговорете с цитат

относно панасоника закачих лампа като товар на STR но пак не заработи нормално дажа напрежението още падна.Има обаче и друг проблем изгоряла е и интегрална схема M52778SP няма никакви генерации от нея дори и след като я захраня с друг източник на напрежение.всички захранващи напрежения към нея ги има но ни хоризонтални генерации ни жертикални синхроимпулси има от нея.
Върнете се в началото
tehnica
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ЕЛХОВО

МнениеПуснато на: Съб Мар 19, 2005 19:43    Заглавие: panasonic Отговорете с цитат

STR сменян ли е или е оригиналния.Ако е сменян има опасност новия да е фалшив.Скоро имах подобен проблем.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Нед Мар 20, 2005 19:24    Заглавие: Re: panasonic Отговорете с цитат

ами колега наистина STR а го смених с нов, но не мога да кажа дали е фалшив , не иска да се пуска с лампа захранването вдига там някакво малко напрежение но толкова и генерира в звуковата област чува се жужене,но не работи .2 пъти проверих елементите по захранването и всичко е в норми.тази схема забравих да кажа не е с оптрон а с вътрешна обратна връзка посредством секция от импулсния траф.има и още нещо захранването 125 волра е с гореща маса към фаза или нула на 220 в а другите напрежения са галванично отделени .125 В се получава по схема наподобяваща софия 81,ключово мрежово захранване не знам дали при това положение трябва да заработи с лампа за товар и всичко да е в норми?
Върнете се в началото
tehnica
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ЕЛХОВО

МнениеПуснато на: Нед Мар 20, 2005 23:15    Заглавие: panasonic Отговорете с цитат

Предполагам ти е ясно,че при 58041 буквата отзад е от голямо значение.Най-добре за да си сигурен,че бедата не е в STR пробвай с някой работещ,ако имаш разбира се.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 14:35    Заглавие: Re: panasonic Отговорете с цитат

tehnica написа:
Предполагам ти е ясно,че при 58041 буквата отзад е от голямо значение.Най-добре за да си сигурен,че бедата не е в STR пробвай с някой работещ,ако имаш разбира се.

Да наясно съм с буквата на STR този който е оригинален е без буква отзад ,именно такъв и сложих де.ще закупя още един от друго място та давидя какво ще се получи.Този телевизор ми излезе голяма беля преди мен друг колега го е мъчил и не е успял а и май направил и поразийката да изгори видеопроцесор M52778SP-A че и той сега ми е дерт ,има нагар и по крачетата на ТХО явно е имало студени спойки там,бе изгоряла и вертикалната инегралка, LA7840 тя поне е евтина смених я,и така какво ли още ме очаква иначе процесора приема команди от дистанционното поне това донякъде ме обнадеждава.Горките хорица както са в безпаричие направо незнам де е киро на кирия:-(
Върнете се в началото
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 14:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом гледат Панасоник не ги жали чак толкова.Да са си купили Електрон Ц380 и сега ги правя за по 5 лева.Така че се мисли предварително .И аз ми се кара Ферари ама не ми стиска......... Laughing
dima
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2005 14:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Храня известни съмнения относно твърдението Ви,че интегралната схема е БЕЗ БУКВА ,но в момента не мога да проверя.
Потърси "TV PANASONIC TX-21K1T проблем с STR58041" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TV PANASONIC TX-21K1T проблем с STR58041" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети