Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Botech 9500 IR XPA не зарежда софт и дава Е2-Решено
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 19:41    Заглавие: Botech 9500 IR XPA не зарежда софт и дава Е2-Решено Отговорете с цитат

Преди време имах един друг Ботек ,който даваше Е1 -разбра се ,че е от чипа CPA ,този дава Е2 ,какво ли може да значи. Приемника беше "къпан" и след основно почистване почна да дава Е2 и дотам. Ако някой знае какво е моля да сподели ! Благодаря !

Последната промяна е направена от ELP на Пет Сеп 11, 2009 18:10; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Фикри Нури
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 7:30    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление, след час търсене по турските форуми, резултата е нулев.
AA
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ВеликоТърново

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 12:52    Заглавие: Отговорете с цитат

В рамките на шегата - CPA чип - Е1 XPA чип - Е2 . Нямам и дъмп от флаша за такъв приемник.
Върнете се в началото
fikret
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 13:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак в рамките на шегата, при мен има един CA-9000FTA има на него чип CPA , и пак дава грешка Е2, а другия чип не беше ли MPA .
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 14:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега ще пробвам да го презапиша софтуера през серийния ,да видя дали ще се оправи.CPA и МРА бяха хибридки май ,а това XPA e в корпус SO8 ,дип че знам за тези чипове ,иначе можеше да го помисля за памет или нещо друго. Имам и два три дъмпа ,ако не се обажда по серийния ще го презапиша ,дано работи JTAG порта.
Върнете се в началото
ivpav
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 14:50    Заглавие: Отговорете с цитат

В момента имам един BOTECH CA-9500 IR . Гръмотевичен е и от захранването е здраво само греца и предпазителя. Понеже този чип вече два пъти от различни места го купувам фалшив, а той никак не е евтин. Решил съм да възстановя захранването с TOP-че . Сега изглаждаме разногласията с клиента за цената, а той никак не е "лесен" Smile
Има гледам изведено място за куплунг за Jtag , ако му пусна 5 и 3,3 волта може и да зацепи и да сваля софта . Само не знам нататък след захранването дали е здрав моя приемник. Също така се съмнявам да е от софта тая грешка Е2.
Ей го и приемника на снимка да не стане грешка.

ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 15:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се мъчи ,софта си влезе ,Е2 си остана ,иначе е същия ,само че вместо генератор са ползвали кварц и още един чип до XPA-то ,при тебе не е монтиран. Гледах LOG файла с хипертерминал и май нещо не се обажда по квадратната шина ,ама пусто кое ли е на този адрес 0x00080003
STTBX_Init()=Ok
Smart Uart Init() = Ok
STAVMEM_Init()=Ok
STAVMEM_CreatePartition()=Ok
STEVT_Init()=Ok
STEVT_Init()=Ok
STSUBTEVT_Init()=Ok
STI2C_Init()=Ok
PTI_Init()=Ok
FRT_Init() = OK
>>> FRT_Init(PT6955) = OK
Error on STI2C_Write()=STI2C_ERROR_ADDRESS_ACK - no addressing acknowledge (0x00
080003)
SCART_Init(I2C)=STI2C_ERROR_ADDRESS_ACK - no addressing acknowledge (0x00080003)

Return to Exit because of previous error(STI2C_ERROR_ADDRESS_ACK - no addressing
acknowledge (0x0008003)
Требе да се копа по шината ,гледам я аз вчера ,че нещо кляка от време на време ,май ще трябва да откачам периферията едно по едно .
Или пък първо да се прозвъни ?
По твоя случай - SG6848 ,ли е чипа + полеви . Поне на този тук е такъв. Честотата му обаче се движи от 30-50Кхц ,TOP е на 100 . Най добре KA5L(M)0380 ,с тях няма проблем и с цената.
Върнете се в началото
ivpav
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 15:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей сега почнах от EEPROM-а дето е между рама и RF конвертора. I2C -шината на XPA съвпада с неговата . В смисъл по номер на крачета. Между 5 и 5 крак и между 6 и 6 крак на двата чипа имам по 66 ома защото има буферини съпротивления по 33 ома . То ако са почнали да гният тия писти след къпането работата си е за поп Sad
Да такъв ми е случая със захранването . Просто ми останаха малко топчета за това слагам тях . Вярно режат се малко писти за разлика от KA5M0380 но за какво да ми стоят . Тук реално проблема е с клиента Smile

Последната промяна е направена от ivpav на Пет Сеп 11, 2009 15:47; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 15:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ги гледам с осцилоскопа ,но ми е странно това пропадане пошината от 3 на 2 волта за 5мs и после пак ,трябва да видя -понеже нещо пише че се опитва да инициализира SCART и тук се е...ва да нямат предвид комутатора AK4702 ,той също е вързан към I2C .
Върнете се в началото
ivpav
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 15:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Там пък шината стига на 5 и 6 крак . В смисъл по часовниковата стрелка като ги броиш.
Потърси "Botech 9500 IR XPA не зарежда софт и дава Е2-Решено" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Botech 9500 IR XPA не зарежда софт и дава Е2-Решено" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети