Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Смяна на девиаторни ключове с датчици за движение

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
onto
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 13:11    Заглавие: Смяна на девиаторни ключове с датчици за движение Отговорете с цитат

Здравейте , във вкъщи имам девиаторни ключове на стълбището.Намислил съм да ги сменя с ключове със PIR датчици и микрофон.Въпроса ми е дак да ги свържа, защото неминуемо по някое време ще бъдат включени и двата.Прилагам снимка картинка на която са сегашните както и двата варианта за които се сещам , но не съм сигурен дали ща станат. http://onto.snimka.bg/experiment/deviatori.416464.14547448
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 14:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Какъв е проблема ,че и двата в един момент ще са включени.Нали ще дойде момента ,когато няма да има обект на движение и ще изключат и двата.Това с диодите няма много смисъл-най много да ти падне изтензитета на светене на лампата-но пък ще и удължиш живота Wink
onto
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 14:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема ми е , че не знам за ве се повредят ключовете , макар , че мисля , че няма.А диодите ги сложих да не връща ток към ключа.
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 15:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Нищо няма да им стане-слагай.И внимавай с тока-че там като те удари не можеш да му го върнеш.....
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 17:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Само че с диодите ще свети на 110В лампата ,махай ги ,не са ти необходими ,единствено фазирай правилно изводите на PIR датчиците -фазите да са към фазата и.т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 19:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Човека най вероятно има предвит, че 2 та датчика са прекалено близко разположени и може да се получи така, че и 2 та да са задействани едновременно в даде момент.Освен това не е ясно дали са с превключващ контакт или само с нормално отворен..
evgevg
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 23:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не съм ги виждал вътре тези датчици ама ако има реле,което ще издържи тока на лампата-вариант 1 си е добре.Скоро видях подобно изпълнение в един коридор-лошото е,че свети и денем без нужда.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 01, 2009 6:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Е па тези датчици нямаха ли фотоклетка ,която да не им позволява да се включват на светло ,може би не са ги регулирали добре . От друга страна ,като гледам в блока денем-нощем има си хора дето щом излезе от къщи -пали лампата на стълбището -недовиждат ли -що ли ?
Върнете се в началото
radev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Вто Сеп 01, 2009 8:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно така е ELP имат и фото датчик който се настройва при каква околна осветеност да се за действа.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "Смяна на девиаторни ключове с датчици за движение" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Смяна на девиаторни ключове с датчици за движение" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети