Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Двигател за плъзгаща врата
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 8:04    Заглавие: Двигател за плъзгаща врата Отговорете с цитат

Здравейте, имам гаражна плъзгаща врата на която искам да монтирам ел. двигател, който да я отваря и затваря. Идеята е ако някой има идея от какво мога да използвам двигател за задвижването и (продават се специални двигатели за тези врати, но цената нещо не ме устройва) Вратата се движи по хоризонтална релса и се движи доста лесно, тежестта и е около 60кг. и мисля, че двигател с мощност около 400w ще върши работа.
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна, България

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 8:28    Заглавие: Re: Двигател за плъзгаща врата Отговорете с цитат

Правил съм подобно но с по-малка врата.Изполвахме 2 двигателя руски от москвич мисля.. който въртят чистаките.. + редукторите им.Те са с червячна предавка.Бяха монтирани на самата врат.А по цялата дължина имаше зъбна рейка по която се предвижваха..Иначе ако ти трябва по-мощно моторче някой 3 фазен + редуктор...
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 9:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също отначало се замислих, че мотор от чистачки може да върши работа но се замислих дали зимата ще може да се справи като има сняг. Иначе е доста дълга вратата 3.40м. Като гледах характеристиките на тези мотори дето ги продават за такива врати мощностите започват от 50w до към 500w. и правят 1000-1500 оборота Shocked което на мен ми се струва доста и задвижват врати до 800кг. Задвижването ще бъде с назъбена рейка, която ще е по цялата дължина на врата, а за трифазен мотор отпада варианта тъй като нямам трифазен ток.
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 9:33    Заглавие: Отговорете с цитат

mitaka_1 написа:
....мотори дето ги продават за такива врати мощностите започват от 50w до към 500w. и правят 1000-1500 оборота Shocked което на мен ми се струва доста ...

Винаги участва редуктор в системата Exclamation , а това са оборотите на самия двигател.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 10:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Подхождаш по друг начин на проблема със снега и няма да ти се налага корав двигател и т.н. А те не са мн слабички.. правил съм си количка с 4 такива мен (75Кг) ме носи без да се замисли и по байрите Smile .Че иска и още.
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 10:15    Заглавие: Отговорете с цитат

DJ69VN, да ме прощаваш за offtopic-a ама научи се най-накрая кога и къде се ползва "Й" и къде "И" !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 10:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Хах добре ся като си изпия кафето и стана може да се светна Laughing
Колко му е цената на фабричния мотор?
mitaka_1
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 11:14    Заглавие: Отговорете с цитат

На две места попитах за цената и най евтиното което ми предложиха е 380лв.
DJ69VN
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 11:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама тая цена с монтажа ли е?Т.Е. Крайна с гаранция?Ако е крайна според мен си е приемлива!Но ако ти се занимава... е друг въпрос.. Сега гледах на едно място с рерига вместо рейка е направено което ми се струва по-удачен варянт.Но пак ти трябва редуктор!
radev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Пон Авг 31, 2009 11:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Редуктора е в основата на задвижването,той трябва да е м/у25 и 50 оборота на изходящия вал в зависимост от бързината и мощноста на двигателя.За двигател може да се ползва всеки един стига да не е под 50W всичко над тази мощност става.Въпроса е да се подбере редуктор с подходящо преводно отношение съобразено с оборотите на двигателя.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Потърси "Двигател за плъзгаща врата" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Двигател за плъзгаща врата" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети