Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Монтиране на транскодер PAL - NTSC
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
summertime
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 21, 2009 22:33    Заглавие: Монтиране на транскодер PAL - NTSC Отговорете с цитат

Здравейте, преди няколко дни се сдобих с портативен ДВД плейър Сони който ми пратиха от щатите като награда. Модела е този http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&productId=8198552921665368411
Проблема както се досещате, е че плейъра е американ едишън, и чете само NTSC дискове. При зареждане на PAL диск ми изкарва съобщение че не чете такъв тип дискове. След два дена ровене по нета, намерих начин по-който да преработвам съществуващите ми ДВД-та. Метода работи перфектно, но ме задължава да преработвам всеки диск, и въобще не си е работа. Въпроса ми към всички вас е следния, съществуват ли устройства които да транскодират тези формати, и да са достатъчно малки за да се монтират в плейъра. Въобще има ли смисъл, и ако да - кой може да ми помогне и да го монтира. Благодаря предварително Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 21, 2009 22:46    Заглавие: Отговорете с цитат

На последния въпрос - няма смисъл.
На предпоследния - не съществуват такива удовлетворяващи изискванията ти за размер, цена и възможност да се "домонтират" В.

И още един въпрос от мен.
Проблема в системата ли е все пак или в регионалния код?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
summertime
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 21, 2009 22:58    Заглавие: Отговорете с цитат

RC написа:
....

Хм жалко, значи проблем с регионалния код нямам, проблема е че повечето ми ДВД-та свалени от нета са в PAL формат. Като вкарам такъв диск, плейъра ми дава съобщение че не го съпортва. Оказа се че имам и няколко диска в NTSC формат които си вървят перфектно.
Намерих една програма, която модифицира съдържанието в IFO файловете на ДВД-тата и там има възможност да се избере системата. Направих няколко диска с тази програмка, и плейъра ги разчете веднага, разлика в качеството няма тъй като на практика програмката не закача VOB файловете, също така цялата структура на ДВД-то се запазва, барабар с менютата. Тъпото е че, като си купувам фабрични ДВД-та и тях трябва да преконвертирам. Гледах в сайта на Сони че моделите им продаващи се в Европа могат да четат и двете системи, та мисълта ми беше, е ли е възможно и мойто плейърче да се преработи.
Върнете се в началото
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Пет Авг 21, 2009 22:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Забрави за начинанието! Макар, че хората казват, че нито един от тези portable модели не са направени за работа в друг регион.
И се научи как се пише във форума! Махни този цитат!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
iwkom
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Чирпан

МнениеПуснато на: Пет Авг 21, 2009 23:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Чичко Гугъл даде че наистина има такъв проблем с това ДВД. Може да се поровиш и да потърсиш подходящ софтуер, колкото и да е рисковано, или да го занесеш на сервиз.
Ето и още нещо:
Цитат:
YES, it can be changed to view all regions. I've just done my new RC388 (bought it 4 hours ago) and it works.

To start the hack:
Click the home button on the remote, go to the Setup page, highlight the 16X9 TV aspect ratio and enter in this coded sequence: 1 3 9 7 1 3 9

A new factory menu now comes up on the screen.

To change the values of these options hit the enter button and scroll with arrow keys until you get to the option you want to change. For the region code hack replace the value of "option 5" with the value of: ff

Press enter.

(Changing this value will set unit to region code 0 which should allow any region to be played on the player.)

Now, hit the "return" button to save and exit.

Switch off the machine - switch on - all is well now.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 21, 2009 23:16    Заглавие: Отговорете с цитат

а тук пише друго.

Цитат:
Sony players are typically region free or not, very few can be hacked. On top of that, most specialty players (which includes portable players) CANNOT be hacked.

Склонен съм да му вярвам.
Върнете се в началото
iwkom
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Чирпан

МнениеПуснато на: Пет Авг 21, 2009 23:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами нека да опита и да каже. Все пак устройството е в него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
summertime
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 21, 2009 23:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Хора проблема не са регионите, проблема е че плейъра не чете европейските PAL дискове. Предполагам че разковничето е в някоя "джаджка" която да се монтира. Нали ви казвам, европейските модели могат да четат и двете системи, което значи че вътре има "нещо" което приема и двата стандарта. Идеята ми е, да сложа и на моя подобна ако има възможност.
Върнете се в началото
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 21, 2009 23:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Така ли Evil or Very Mad Че като знаеш какъв е проблема какво питаш тук?
Прочете ли какво съм ти писал?
И иди си намери "джаджата" и си гледай PAL-ските DVD-та.
Върнете се в началото
summertime
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Авг 21, 2009 23:32    Заглавие: Отговорете с цитат

не разбирам що за реакция е това? Честно!!! Задавам нормален въпрос, във форум в който се предполага че пишат хора които разбират повече от мен. Нормално е да има различни мнения, наистина не разбирам що за инфантилно поведение е това. Ако не можете да ми отговорите нормално, защо просто не подминете темата?

iwkom - нещата които си ми копнал, мисля че не са за моя модел. Нямам такива опции като home, enter и т.н.

Междудругото ровейки се в темите видях че в Бушона предлагат подобна услуга, дали са коректни?
Върнете се в началото
Потърси "Монтиране на транскодер PAL - NTSC" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Монтиране на транскодер PAL - NTSC" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети