Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
малко телевизорче НОВА-не хваща програми на никоя вълна

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
KALIN_1984
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 19:39    Заглавие: малко телевизорче НОВА-не хваща програми на никоя вълна Отговорете с цитат

Здравейте,
Става въпрос за едно малко старо телевизорче NOVA с радио (то е от онези най-малките телевизорчета). Да кажа как стоят нещата - работи на две вълни VHF и UHF. Преди години на VHF хващаше БНТ, а на UHF бтв, нова тв и 7дни. Впоследствие запчна да лови само две програми - БНТ на едната вълна VHF и бтв на UHF. Наскоро го пуснах, започнах да въртя скалата и не дава картина, тоест не лови никакви праграми нито на едната, нито на другата вълна. Знам, че така трудно ще ми се помогне, но някой има ли представа на какво може да се дължи това? Дали не се дължи нещо на окисляване вътре, защото това тв дълги години седеше в кухня, където постоянно се разнасят мазнини от пържено и др. Не знам дали и това е проблемът, защото то нали е смесено с радио - пусна радиото и си работи идеално и на АМ, и на FM. Нали разбирате, програмите на телевизията също му се търсят със скалата. Обаче като превключа на TV и където и да въртя скалата, и на VHF, и на UHF само снеговалежи и нищо друго. Някой има ли някакви предположения за това нещо, защото много ми е странно - отначало ловеше 4 програми, после 2, а сега не хваща нито една.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 19:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Кажи откъде си, че да ти кажат при кой колега да отидеш, за да ти реши проблема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 19:57    Заглавие: Re: малко телевизорче НОВА-не хваща програми на никоя вълна Отговорете с цитат

KALIN_1984 написа:
в кухня, където постоянно се разнасят мазнини от пържено и др.... .

От де на тая криза пари за мръвки и за олио бре.Айде щом има пари за мръвки занеси го в сервиза да го оправят ,та и колегата да сложи нещо в тиганя..... Very Happy
KALIN_1984
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 20:00    Заглавие: Отговорете с цитат

от софия съм. вижте, аз имам къде да го занеса. просто питам някой има ли представа на какво може да се дължи това изчезване на програми? защото говоря с баща ми по въпроса (б.р. не е техник) и ми казва, че или е повреда, или си е сменило системата. просто искам мнение от някое евентуално компетентно лице тук защо не лови програми на никоя вълна.
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 20:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Нали не очакваш че без да го отвориш/измериш нещо ще получиш отговор при така зададения изпълнен със подробности въпрос-
Телевизор NOVA,малък,стар...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 22:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти да не си го пробвал вчера ,имаше профилактика на Копитото и нямаше излъчване !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
KALIN_1984
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 12, 2009 7:52    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
....

Какви ти профилактики, батенце, по всяко време става въпрос, че не лови програмите.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 12, 2009 8:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами батковото така си писал
Цитат:
Наскоро го пуснах, започнах да въртя скалата и не дава картина, тоест не лови никакви праграми

Та затова реших ,че това "наскоро" може да е било в четвъртък 10.09 ,не си писал по всяко време ,пък и поста ти е от 11.09 -точно 1 ден след профилактиката ! Хайде намери си майстор да ти го оправи ,преди да са ти хлопнали катанеца !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "малко телевизорче НОВА-не хваща програми на никоя вълна" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "малко телевизорче НОВА-не хваща програми на никоя вълна" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети