Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Sharp 14D-SC-тунер.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
marin_bonchev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 22, 2009 8:22    Заглавие: Sharp 14D-SC-тунер. Отговорете с цитат

Здравейте,телевизора е Sharp 14D-SC. Процесор X2321CEN1, Памет CAT 93C46P, Видео TDA8362, TDA8395, TDA4661, TDA7056.
С какъв тунер да заменя Хипербанд VTSH6HD02-който по схемата е на 9 волта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
marin_bonchev
Опитен потребител
Опитен потребител

[download attachment]
МнениеПуснато на: Сря Юли 22, 2009 8:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Дали може да работи обикновен хипербанд ако му докарам на +В-12 волта-както и на колекторите на бандовите транзистори?-вижте схемата.
Върнете се в началото
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Юли 22, 2009 9:31    Заглавие: Отговорете с цитат

He e необходимо да променяте схемата .Монтирайте 12V тунер и може би ще останете изненадан , че TV-то ще заработи нормално. Пробвайте с пробен тунер за който сте сигурен ,че работи нормално.
Ако желаете променете захранването и ще разберете дали е необходимо.Мисля ,че разликата няма да бъде голяма , ако има такава.
marin_bonchev
Опитен потребител
Опитен потребител

[download attachment]
МнениеПуснато на: Сря Юли 22, 2009 17:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина заработи,но имаше малко разминаване в говора. Мръднах малко Т205 ама не стана. Свалих я и свалих кондензатора,но докато го свалях той взе че се счупи та не можах да измеря стойността.По означение ако правилно съм разчел би трябвало да бъде 62 pF-/означението е син.кафяв,син/.Не намерих 62 pF и сложих 68pF. Но нещата не са добре. Дали бъркам със стойността - какво ще ме посъветвате?
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Сря Юли 22, 2009 18:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Върни стария тунер, възстабнови нещата както са били и едва тогава слагай нов. Не всички 12V работят добре при по-ниско. Ако нещо мести не свързвай извода за AFT на тунера.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 10:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Много съжалявам ,голяма беля се получи. Май,трябваше първо да попитам защо е необходимо да се сменя тунера но предположих , че е дефектен .Сега няма смисъл да ви питам как е работило TV-то преди интервенцията ,защото няма откъде да знаете.Трябваше да уточним и дали е с двата звукови стандарта.
Kондензаторчето е в този порядък,който сте сложили,а дали е точно,ще разберете ако TV-то спира точно на програмите,без да се налага много да пренастройвате филтъра Т205.
Проблема с разминаване на звука може да идва и от SAW филтъра -SF201.
Тунера (тоя който монтирате) пробвайте на друг изправен TV.Tова е необходимо защото и тук за съжаление има "ментета".
marin_bonchev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 13:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Е вината си е моя защото не ми се случва за първи път да имам проблеми с AFC бобинка и въпреки това не бях достатъчно внимателен и счупих кондензатора без да го замеря. Телевизорът е на двата стандарта BG и DK. По принцип даде кристален образ с новият тунер ,но звука беше отместен от видеото и затова се насочих към AFC бобинката. За съжаление сега /след подмяната на кондензатора/ образа е много лош и на снежинки,а звука шуми силно.Заявих точен кондензатор 62 пико /мисля че толкова трябва да е/ и като го получа ще опитам отново.
Върнете се в началото
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 17:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Точен неточен гледай като го сложиш и връткаш бобината да не щракне феритчето вътре. Very Happy Според мен от AFC не би трябвало да ти е изместен звука.По принцип от къде тръгва ремонта като причина имам в предвид Confused:Ако със стария е работил добре и замяната на тунера е за да лови хипербанда то проблема може и да е в "новия" тунер.Не пишеш какъв е ? Сега 99% от тунерите са жив компромис Sad На такъв телевизор съм слагал 12 волтов GDC но от по-стария материал не съм имал нужда нищо да коригирам. Very Happy
marin_bonchev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 28, 2009 8:04    Заглавие: Отговорете с цитат

То кьорав карти не играе. Дойде кондензаторчето и го монтирах, а резултата същия. Когато реших вече да връщам стария тунер гледам един фусов резистор стои откачен.То нали мислех да закача тунера на 12 волта и това там. Сега вече всичко си дойде на място.
Благодаря за помоща.
Върнете се в началото
Потърси "Sharp 14D-SC-тунер." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Sharp 14D-SC-тунер." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети