Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TV VORTEX 54VF21S не тръгва захранването
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
iwkom
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.Чирпан

МнениеПуснато на: Сря Юли 15, 2009 14:22    Заглавие: TV VORTEX 54VF21S не тръгва захранването Отговорете с цитат

Шаси VESTEL 11AK30S-2 .
Състав
ST92195 , STV2248H , MSP3400G , крайния на ТХО-то е 2SC5388 а на захранването STP6NK60ZFP
Телевизора дойде с пробил диод D805. Сменени оптрон , MC44608, TL431 , MCR22-6, проверено за "късо" след диодите от захранването. Напрежението на B+ e 6V и светодиода постоянно мига. Разкачено от ТХО-то и натоварено с лампа липсват всякакви напрежения. Проверени са елементите около тиристора , TL-a и MC44608.

Работя по схема за шаси 11AK30. Захранването е същото с изключение на транзистора който при мен вместо 2SK2750 e STP6NK60ZFP.
Помагайте Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
VALMIG21
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: ГР.ПЛОВДИВ

МнениеПуснато на: Сря Юли 15, 2009 14:29    Заглавие: Отговорете с цитат

То май остана само импулсния.
Върнете се в началото
iwkom
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Юли 15, 2009 14:32    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм се насочил към него но нямам такъв да сменя за проба
30049690 738
VS39608-02A RW
Това пише на него. Може ли да се намери отнякъде и на каква цена?
Mad
Върнете се в началото
iwkom
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юли 20, 2009 9:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой може ли да ми каже точните стойности на R804 и R801 По схемата на 11AK30 са съответно 100К и 1 К. При мерене показват 147К и 4,7К.
Върнете се в началото
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 20, 2009 9:45    Заглавие: Re: TV VORTEX 54VF21S не тръгва захранването Отговорете с цитат

iwkom написа:
Шаси VESTEL 11AK30S-2 .
B+ e 6V и светодиода постоянно мига. Разкачено от ТХО-то и натоварено с лампа липсват всякакви напрежения. Sad

Разкачено е от тхо а крайния на тхо свален ли е Exclamation и мерен ли е .Въобще не остава имплулсния да е дефектирал а има още сто и една причина да не тръгва захранването.Това че има 5 волта за процесора и все пак има някакво напрежение на Б+ не е ли показателно че импулсния работи.Най малкото че той може да се провери по начините описани тук за това шаси.
P.S.Сложи такива както са на схемата 100ком и 1 ком.
iwkom
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юли 20, 2009 10:11    Заглавие: Отговорете с цитат

крайния на ТХО дори е сменен, а за импулсния съм 99 % сигурен че е наред, защото проверката за късо във вторичната част на захранването след диодите беше преди да монтирам сменените елементи. Реших пак да разкача всички напрежения и при разкачен D802 към MCR-а B+ става 61V. Започвам наново да проверявам елементи. Възможно е да съм пропуснал нещо. Confused
PS : Ето докъде я докарах. Смених наново оптрона , оказа се дефектен и той ме е заблуждавал. Захранването се опитва да тръгне, +В в дежурен режим е 34В. ТХО-то постоянно цъка. Като Се опитам да го пусна от локалната клавиатура В+ се вдига до 115В и се задейства защитата. R804 и R801 сменени както са според схемата.
Върнете се в началото
eler
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Раднево

МнениеПуснато на: Пон Юли 20, 2009 17:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Резисторите не е ли по-добре да ги видиш какво пише на тях или цветните им пръстени, вместо да слагаш такива, каквито са дадени на схемата? В момента точно се занимавам с един ТВ с шаси 11AK30, на схемата примерно е дадена стойност на резистора в сорса на полевака в захранването 0.22 ома, а на платката е сложен (съгласно цветните му пръстени) 0.33 ома. Като го измерих първия път и се засилих да го сменям, ама навреме му видях пръстените, че не отговарят на стойността от схемата.
Върнете се в началото
evgevg
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Пон Юли 20, 2009 21:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
+В в дежурен режим е 34В

Нормалното е около 11v.Има още нещо по захранването.
Върнете се в началото
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пет Юли 24, 2009 18:27    Заглавие: Отговорете с цитат

На STAND BY напрежението трябва да слезе в интервала м/у 11 до 15V, за целта трябва да се проверят почти всички елементи във вторичната част участващи в управлението на оптрона и самия него :

iwkom
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 24, 2009 21:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря колеги. Няколко дена не бях в сервиза . В понеделник ще го започна отново и ще пиша докъде съм стигнал.Около оптрона всичко е проверено , както писах по-рано, но за всеки случай направих нова проверка. Не съм сменял нищо от последния път а сега в дежурен режим напрежението си е 15В . Като разкача отново В+ и натоваря с лампа - варира от 25 до 75. Явно че проблема ми е във вторичната част на захранването но вече забуксувах. След едно кафе време започвам отново да го копая.
Върнете се в началото
Потърси "TV VORTEX 54VF21S не тръгва захранването" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TV VORTEX 54VF21S не тръгва захранването" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 1 от 9

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети