Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
TV SAMSUNG CW-29M066V заработва и изключва.

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София, България.

МнениеПуснато на: Съб Юли 04, 2009 11:36    Заглавие: TV SAMSUNG CW-29M066V заработва и изключва. Отговорете с цитат

Състав на телевизора:

Процесор:
На лепенката пишеше:
SPID0312
2004.03.12
На самия процесор:
SDA 555 X F2
4342 A14 9R F
139356.024

МЧУ:
MSP3411 G B 11
4393JB MH F

И двете схеми са на MICRONAS.

Вертикалната е LA7845.

Проблема на телевизора е следния - при включване за момент заработва, изкарва растер, но е на бял екран с обратен ход, и след по-малко от секунда след заработването излиза хоризонтална черта и изключва, като след максимум една секунда се включва пак и цикълът се повтаря безкрай, като при това положение реагира на дистанционното, като натиста бутони излизат някакви надписи по екрана (екрана подскача и не мога да ги прочета), но не мога да го изключа от пулта и се налага да го изгася от мрежовия ключ.

Нямам схема на телевизора. Ако някой ми метне схема ще бъда много благодарен, а и на съвети също. Мисля си за някакъв проблем с или около вертикалната. Вертикалната я смених с нова. Смених и кондензаторите около нея профилактично. Ефекта не се промени.

Друго, което ми направи впечатление е това, че растера, който излиза при присветването не е гладък. Има една хоризонтална черта през него, приблизително на една трета от височината на екрана от горе надолу, която черта е яркостен преход. Над нея и под нея яркостта е различна, както се получаваше при някои дефекти на вертикални стъпала с TDA1170.

Стабилизаторите ги премерих. Четириизводни са и си държат точно напреженията. Там, където имам означени напрежения по схемите (имам предвид надписите на шасито) напреженията си отговарят.

За съжаление там, където съм закарал телевизора, за момента нямам нет и се налага да пиша от едно място а да правя телевизора на друго, така че ще се забавям с коментарите какво съм опитал и какво се е получило.

Май го написах малко хаотично, но моля колегите да ме извинят. Моля за схема, ако някой има, и за съвети, ако някой се е борил с подобно нещо.
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 04, 2009 11:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Схема тук в 4 части.
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/25803/samsung_CW29Z68PSG_chassis%20K55A.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 04, 2009 11:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря. В понеделник хващам сондата на сигнатурата ти и го почвам. Laughing
evgevg
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Съб Юли 04, 2009 22:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Има ли 200V за видеоусилвателите?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 04, 2009 23:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Да. 200-те волта си ги има. Стабилизаторите на 9 и на 3,3 волта също си работят нормално. +16 и -16 волта са с не повече от 0,5 волта отклонение.
Поведението на телевизора е сякаш нещо товари хоризонталната и от там и това сриване на работата на ТХО. Вертикална не е, или поне не е чипа или някой от електролитите около него.
Потърси "TV SAMSUNG CW-29M066V заработва и изключва." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "TV SAMSUNG CW-29M066V заработва и изключва." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети