Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Управление на стъпкови двигатели...
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 15, 2009 19:05    Заглавие: Управление на стъпкови двигатели... Отговорете с цитат

Тя, работата, стана дебела...

Май, такъв чип който търся или ще е майка си и баща си или няма да го има в България или и двете. Значи, ще се прави с дискретни елементи. Ама е хубаво, човек да краде по малко, а не да открива топлата вода. По този повод, ако някой може да помогне със схема на фабричен контролер за стъпков двигател, ще съм му много благодарен. Принципно ме интересува да вникна в дълбочина. Едва ли ще я копирам 1:1. Губи се творчеството.

Давайте линкове или сипвайте на мейла ( vaklin@mail.bg ). Може и заводска документация на устройство със схема "по принцип". Всичко може.

Естествено, каквото направя, ще е жива аванта за всички. Циция бях като малък и мислех, че ще избия рибата с нещо, като го направя. Сега ми е останал от всичкото само отвратителния навик пари да давам в много краен случай.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
madjurov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Юни 18, 2009 5:04    Заглавие: Отговорете с цитат

step motor controller - това, сложено в гугъл-а, дава добър резултат! Пробвай го. Бъди здрав!
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Чет Юни 18, 2009 5:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи, контролери в гугъла бол. Схема на фабричен за много пари, нема. Все едно. Въпросът ще се реши в близките дни.
radev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Пет Юни 19, 2009 17:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам налични LMD18200T около 10бр.ако ти вършат работа.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Юни 19, 2009 17:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Купих от Тинел една бройка готово устройство. Моторите ми позволяват работа и по униполярна схема и съответно, бриджовете отпадат за момента.

За самото устройство на Тинел. Добре е изпълнено на първо четене. Ще го подложа на обстоен анализ след като набавя AT захранванията, за да мога спретна едно подходящо за работа напрежение. Изпълнено е с програмируема логика. Работи на половин стъпка. За момента, за "присвояване" на схемното решение май се губи смисъла, защото цената е 90 лв. без ДДС. Реално, ще ми трябват още 2 броя. Къде да ги правя, къде да ги купя. Се тоя си е. Обаче... има нюанс. След малко мислене, стигнах до извода, че по тока през фазите може да се осъществи обратна връзка. Т.е. дали моторът е направил стъпката или още се тутка. Това за мен има известно значение. Ще мога да спестя датчиците за въртене, които, така или иначе, предстоят да бъдат набавени.

Някой да има идеи или нещо готово под ръка?

Между другото, метни една цена на ЛС да имам повод за размисъл. Все пак в един момент ще ми е нужен и шпиндел някакъв и в зависимост от това какво припадне, ще се окаже, че може да ми трябва някоя и друга бройка от чиповете.
vladimir_ki4ev
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юни 20, 2009 14:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Ваклине!Такива ,като тебе познавам лично само двама души (през целия си съзнателен и нечак толкоз съзнателен живот Laughing ).Някой път ако минавам в твоя посока ,ще мина да се запозная с третия!Та исках да те питам не мързелуваш ли понякога бе човек (умствено де) Very Happy ,че почвам да се срамувам от себе си! Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 20, 2009 15:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Мързелувам. Що да не мързелувам? Като една година или повече не съм се спирал, се е случвало да спя по десетина дни със събуждане само за храна, вода, тоалетна и баня. После пак някоя и друга година. Ако нещо ми се изплъзва, лягам да дремна и в полусънно състояние проблемът е решен. Ама да спя без да мисля, май скоро не ми се е случвало...
vladimir_ki4ev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 20, 2009 15:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Върнете се в началото
Vaklin
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 20, 2009 16:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Живей спокойно. Това, моето, е "отклонение" от психиатрична гледна точка. Нарича се хиперсензитивност към външни фактори. Разликата е в това, че ти виждаш "изделие", аз виждам как стават нещата в изделието. Дори и когато не желая това. Т.е., винаги. По тази причина много лесно крада чужди неща. Просто виждам как го е мислил да стане. Ако случайно, нещата като факт се различават от представите ми как трябва да е направено, в голям процент от случаите, се оказва, че това е недостатък на изделието. Чета "по диагонал" с добавяне на непрочетените думи от себе си и т.н. Интегрално четене се казва. Около десетина пъти по-бързо от нормалното. Докато ти: четеш, осмисляш, вникваш, използваш, аз: чета, добавям от себе си, става мое ... и вече е различно от прочетеното, но обичайно, по-добро. И ред други такива глупости. Ама файдата е никаква. До момента, човек който да ме е изтърпял за дълго няма. Натоварващ съм им. Та, карай си както си караш и ще си пееш песни.

И аз съм щастлив по своему де. Те, лудите, винаги са щастливи. Пък и работата е малко на кантар с оцеляването. Ако затъпея, няма да мога да усвоявам лавината от информация и ще се мре. Между другото, това е причината за аутизма. Ако са били умни, са щели да станат много над "средното". Ама съдбата е различно благосклонна. В такъв момент загубваш цялостно обработката на информацията и ставаш болен. За съжаление, за цял живот.
vladimir_ki4ev
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 20, 2009 16:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Тя темата ти я прецаках и вече не е за тук,а иначе няма разлика в начина ми на мислене ( аз виждам как стават нещата в изделието. Дори и когато не желая това. Т.е., винаги. По тази причина много лесно крада чужди неща. Просто виждам как го е мислил да стане. Ако случайно, нещата като факт се различават от представите ми как трябва да е направено, в голям процент от случаите, се оказва, че това е недостатък на изделието.) Ма просто съм безкрайно по-мързелив Embarassed.В повечето случаи,стигам до работещо решние (емулация в главата) и темата ми става безинтересна Embarassed Embarassed. Та затуй се възхищавам на хората дет захапват нещо и го правят до като стане, такова каквото са искали!
Върнете се в началото
Потърси "Управление на стъпкови двигатели..." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Управление на стъпкови двигатели..." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети